D.Pozniako keliu

2012 03 20 2:17

Sostinėje surengtame tradiciniame tarptautiniame jaunimo (iki 18 metų) bokso turnyre, kuris skirtas pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako atminimui, daugiausia medalių iškovojo Lietuvos atstovai.

Į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) oficialų kalendorių įrašytame turnyre dešimtyje svorio kategorijų kovojo per 100 boksininkų iš 19 šalių. Daugiausia apdovanojimų atiteko Lietuvos sportininkams. Šeimininkai iškovojo 8 medalius - 1 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos. 3 aukso medalius pelnė ukrainiečiai, du - prancūzai, po vieną - Rusijos, Lenkijos, Slovakijos ir Gruzijos boksininkai. Iš viso apdovanojimai įteikti 17 valstybių atstovams.

Aukso medalį Lietuvai pelnė titulą apgynęs Eimantas Stanionis (iki 64 kg). Finale jis 13:7 įveikė ukrainietį Artiomą Soloviovą. "Apginti nugalėtojo titulą buvo sunkiau nei iškovoti. Pernai buvau jauniausias turnyre, neslėgė įtampa. Šiais metais jutau didesnę atsakomybę, nes visi tikėjosi pergalės. Man burtai lėmė stiprius varžovus, todėl visos kovos buvo sunkios", - savo pasirodymą komentavo E.Stanionis.

Kiti trys finale kovoję lietuviai patyrė nesėkmes: Viktoras Komkovas (iki 52 kg) 13:16 pralaimėjo prancūzui Samveliui Kistohurry, Artūras Filipovičius (iki 69 kg) 7:11 - ukrainiečiui Aleksejui Kazymo-Zade, Danielis Makarevičius (per 91 kg) aiškia persvara - ukrainiečiui Bogdanui Blazhko. Bronziniais prizininkais tapo Tomas Stankevičius (iki 60 kg), Tomas Pivorunas (iki 69 kg), Edgaras Limanas (iki 81 kg) ir Rytis Čepas (per 91 kg).