2009 09 15 0:00
D.Rimšaitė antrus metus iš eilės į Lietuvą grįžta su Pasaulio taure.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Tomo Gaubio (ELTA) nuotrauka

Pajėgiausi šalies penkiakovininkai, kaip ir pernai, sezoną baigė skambiu akordu - sekmadienį Rio de Žaneire Donata Rimšaitė laimėjo pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės varžybas.

Brazilijoje vykusiose pasaulio taurės finalinėse varžybose 21 metų D.Rimšaitė antrus metus iš eilės tapo šių varžybų nugalėtoja (5548 taškai). Sekmadienį lietuvė 50 taškų aplenkė brazilę Yane Marques. Prieš lemiamas šaudymo ir bėgimo varžybas D.Rimšaitė buvo septinta, tačiau lyderę iš Brazilijos mūsų jaunajai sportininkei pavyko aplenkti iki finišo likus apie 500 m. Trečiąją vietą užėmė vengrė Leila Gyenesei (5492 tšk.).

"Sakiau, kad mūsų moterys stiprios, - LŽ džiaugėsi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas. - Donatai dar tik 21-eri. Ji labai perspektyvi sportininkė."

Po finišo pasaulio taurės laimėtoja neslėpė, jog pavargo, tačiau sakė esanti labai laiminga. Kaip teigė pati D.Rimšaitė, trečioje šaudymo serijoje ji pritrūko taiklumo ir jau pamanė, kad nebepavyks pavyti lyderės. "Tačiau pavyko", - džiaugėsi varžybų nugalėtoja, kuri Pekino olimpinėse žaidynėse buvo trylikta.

Pasaulio vicečempionė 25 metų Laura Asadauskaitė, kuri laimėjo du pasaulio taurės etapus, o viename buvo antra, Brazilijoje tarp 25 dalyvių buvo devinta.

"Rio de Žaneire susirinko stiprios sportininkės - į finalą silpnos nepatenka, - kalbėjo V.Kalininas. - Be to, penkiakovininkės turi dėl ko stengtis - čia už prizines vietas mokamos neblogos premijos. Jei neklystu, Donata už pergalę turėjo gauti 5 tūkst. JAV dolerių."

Taigi pasaulio taurės finaluose estafetę iš mūsų šalies vyrų perima moterys. Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas taurę yra laimėjęs net keturis kartus (2001, 2004, 2005 ir 2007 metais), kartą - 2002-aisiais ja džiaugėsi Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionas ir Pekino žaidynių bronzinis medalininkas Andrejus Zadneprovskis.

Šįkart Brazilijoje 36-erių E.Krungolcas surinko 5860 taškų ir liko dešimtas. Justinas Kinderis (5792 tšk.) tarp 33 dalyvių buvo 13-as, o Tadas Žemaitis (5568 tšk.) - 22-as.

"Sezonas baigtas kaip ir pernai, - geros nuotaikos neslėpė LŠPF generalinis sekretorius. - Šiemet mergaitės neblogai pasirodė - L.Asadauskaitė tapo pasaulio vicečempione, o Donata visas pranoko taurės finale."

Kitąmet mūsų penkiakovininkų lauks tos pačios varžybos, kaip ir šiemet: Europos ir pasaulio čempionatai bei pasaulio taurės varžybos. V.Kalininas tikino, jog svarbiausios varžybos - pasaulio čempionatas. Be to, sportininkai turi iškopti ir į taurės finalinį etapą.

"Jei nepateks į taurės finalą, tegul daugiau nesportuoja. Tegul eina rinkti grybų. Juk mūsų sportininkai priklauso elitui", - ironiškai baigė V.Kalininas.