D.Zubrus: „Bronzos neužtenka“

2014 04 26 6:00
Rumunijos treneris pyko, jog už tokį šiurkštų žaidimą N.Ališauskas (raudona apranga) buvo pašalintas tik 2 minutėms. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Jau per keturis turus Lietuvos ledo ritulio rinktinė įvykdė savo planą ir planetos pirmenybių I diviziono B grupėje šiandien bus apdovanota medaliais. Auksą jau užsitikrino lenkai, o dėl sidabro šį vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje susikaus Lietuvos ir Kroatijos komandos. Rungtynių pradžia 20 valandą.

Lietuvoje vykstančio pasaulio čempionato I diviziono B grupės ketvirtame ture ketvirtadienį sudėlioti ne visi taškai. Lenkijos rinktinė, 4:1 nugalėjusi kroatus, iš anksto užsitikrino pirmąją vietą ir teisę varžytis pajėgesniame turnyre - I diviziono A grupėje. Lietuviai, 5:2 įveikę rumunus, taip pat jau garantuoti dėl medalių. Jei vokiečio Berndo Haakes ir kanadiečio George'o Kingstono vadovaujami mūsų ledo ritulininkai šiandien nugalės kroatus, jie pelnys sidabrą. Priešingu atveju lietuviams atiteks bronzos medaliai. Vilčių užimti trečiąją vietą nepalaidojo ir britai, šiems reikia įveikti Lenkijos rinktinę ir per paskutinę čempionato dvikovą tikėtis Lietuvos ledo ritulininkų sėkmės. O dėl išlikimo B grupėje šeštadienį kovos Olandija ir Rumunija.

Nori pakartoti 2006-ųjų scenarijų

„Pasakiau vaikinams, kad turime puikią galimybę namie laimėti sidabrą“, – po trečiosios pergalės paskutinį auklėtiniams keliamą tikslą atskleidė treneris B.Haake.

Dar prieš pirmenybes specialistas iš Vokietijos favorite įvardijo gilias ledo ritulio tradicijas turinčią Lenkijos rinktinę bei atkreipė dėmesį į gerą komandą subūrusius kroatus – net 11 šios rinktinės narių žaidžia šalies aukščiausiojoje lygoje.

Lietuvos rinktinės kapitonas, Šiaurės Amerikos nacionalinėje ledo ritulio lygoje rungtyniaujančios Naujojo Džersio ekipos „Devils“ puolėjas Dainius Zubrus tvirtino, jog Kroatijos komanda panaši į mūsiškę, tai atspindi ir rezultatai. „Neabejoju, kad šeštadienį bus gera kova. Bronza manęs nepasotins“, – kalbėjo 35-erių ledo ritulininkas.

Jo komandos draugas Mindaugas Kieras džiaugėsi, jog rinktinė po 8 metų pertraukos vėl iškovojo medalį (2006-aisiais Estijoje mūsų ekipa užėmė antrąją vietą – red.). „Žinoma, sidabras skiriasi nuo bronzos, todėl šeštadienį eisime kovoti dėl sidabro“, – sakė M.Kieras.

Teko ir pasimušti

Ketvirtadienį lietuviai nesunkiai pranoko rumunus, tačiau pirmame kėlinyje mūsiškiai žaidė viena koja, tarsi manydami, kad pergalė ateis savaime. Autsaideriais laikyti rumunai įnirtingai kovėsi ir sugebėjo atlikti daugiau metimų nei lietuviai (22 ir 17).

„Rungtynės buvo banguotos, tačiau meistriškumu pranokome rumunus ir nusipelnėme pergalės. Žinoma, galime žaisti ir geriau – tai jau įrodėme šiame čempionate“, – aiškino M.Kieras.

Po pergalės prieš rumunus lietuvių strategas B.Haake kalbėjo: „Atlaikyti ketverias rungtynes per penkias dienas nepaprastai sunku. Vyrai kai kuriose situacijose galėjo žaisti paprasčiau, bet nuovargis darė savo. Buvo daug sunkių momentų, prisirinkome pražangų (žaidėjai gavo 20 baudos minučių – red.). Dabar turėsime poilsio dieną ir šeštadienį privalėsime žaisti geriau.“

Du įvarčius į rumunų vartus įmušęs ir geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas Donatas Kumeliauskas pripažino: "Kroatai tokių klaidų mums gali neatleisti.“

Dvikova su rumunais įsiminė ir antrojo kėlinio viduryje kilusiomis muštynėmis. Jos prasidėjo, kai rumunas Jevgenijus Pysarenka kliudė D.Zubrų, o šio garbę jau po teisėjų švilpuko ėmęs ginti Nerijus Ališauskas neleistinai keliu atakavo Matyasą Biro. Puolęs į pagalbą savo broliui Otto Biro kibo N.Ališauskui į atlapus. Nerijus ir traumą patyręs M.Biro užsidirbo po 2 baudos minutes, O.Biro buvo išvarytas iš aikštės iki rungtynių pabaigos. Lietuviai gavo progą net 5 minutes žaisti daugumoje, tačiau per tą laiką nesugebėjo pasižymėti.

„Už tokią pražangą pagal taisykles N.Ališauskas turėjo būti šalinamas penkioms minutėms. Liūdna, nes tai turėjo įtakos rungtynių eigai“, – per spaudos konferenciją piktinosi Rumunijos rinktinės strategas Kjellas Lindqvistas.

IV turo rezultatai

Lenkija – Kroatija 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). S.Kowalowkas (9:46, 55:21), M.Koluszas (25:25), L.Laszkiewiczius (59:49 – į tuščius vartus); D.Kanaetas (32:31).

Olandija – Didžioji Britanija 3:4 (1:2, 0:1, 2:1). N.Nagtzaamas (14:25, 40:34), K.Bruijstenas (45:58); C.Shieldsas (00:33), D.Clarke'as (00:51), D.Meyersas (34:48, 42:35).

Rumunija – LIETUVA 2:5 (0:1, 0:1, 2:3) L.Zsokas (42:43), C.Fodoras (58:04); D.Kumeliauskas (06:40, 44:53), A.Katulis (24:10), A.Bosas (50:37, 59:32).

Lentelė

(pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Lenkija 4 0 0 0 19:4 12
2. Lietuva 3 0 0 1 13:6 9
3. Kroatija 2 1 0 1 13:7 8
4. Didžioji Britanija 2 0 0 2 9:10 6
5. Rumunija 0 0 1 3 6:20 1
6. Olandija 0 0 0 4 4:16 0