D.Zubrus kovos dėl Stenlio taurės

2012 05 28 8:30

Po devynerių metų pertraukos Naujojo Džersio "Devils" klubas, kuriam atstovauja Dainius Zubrus, tapo pajėgiausiu Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Rytų konferencijoje.

Per šeštas Stenlio taurės varžybų Rytų konferencijos finalo rungtynes "Devils" ledo ritulininkai namie po pratęsimo 3:2 (2:0, 0:2, 0:0, 1:0) įveikė Niujorko "Rangers" ekipą ir seriją iki keturių pergalių laimėjo 4:2.

Po lietuvio rezultatyvaus perdavimo pirmame kėlinyje Ilja Kovalčiukas (13:56) padidino šeimininkų persvarą iki 2:0. Pirmą susitikimo įvartį įpusėjus pirmam kėliniui įmušė Ryanas Carteris (10:05), tačiau antrame kėlinyje po tikslių Ruslano Fedotenkos (29:47) ir Ryano Callahano (33:41) smūgių svečiai išlygino rezultatą - 2:2. Pergalingą įvartį 63 pratęsimo sekundę įmušė Adamas Henrique'as (61:03).

Per daugiau kaip 19 žaidimo minučių (19:17) 33 metų D.Zubrus dusyk metė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių. Iš viso per 18 šio sezono atkrintamųjų rungtynių lietuvis įmušė 3 įvarčius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir gavo 14 baudos minučių.

Stipriausia Rytų konferencijos komanda "Devils" tapo penktą kartą. Anksčiau Naujojo Džersio žaidėjai konferencijoje triumfavo 1995, 2000, 2001 ir 2003 metais.

Pirmąjį serijos mačą "Devils" išvykoje varžovams pralaimėjo 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), tačiau antrosiose rungtynėse svečiuose iškovojo pergalę 3:2 (1:0, 1:2, 1:0). Trečią susitikimą namie "Devils" pralaimėjo 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), o ketvirtajame mače iškovojo pergalę 4:1 (2:0, 0:0, 2:1). Penktą akistatą svečiuose D.Zubraus komanda laimėjo 5:3 (3:1, 0:1, 2:1).

NHL pirmenybių Stenlio taurės varžybų finale "Devils" ledo ritulininkai žais su Vakarų konferencijos čempionu Los Andželo "Kings" klubu, kuris konferencijos pusfinalyje 4:1 (4:2, 4:0, 2:1, 0:2, 4:3) nugalėjo Finikso "Coyotes" ekipą.

Devils komandai tai bus penktoji Stenlio taurės varžybų finalo serija, o pergales ji iškovojo tris kartus - 1995, 2000 ir 2003 metais. Vienintelį kartą finale žaidęs "Kings" klubas 1993-aisiais 1:4 (4:1, 2:3, 3:4, 2:3, 1:4) pralaimėjo Monrealio "Canadians" ledo ritulininkams.