Dar teks pakovoti

2014 01 09 6:00
Lietuvos rinktinės (atakuoja P.Babarskas) sekmadienį laukia lemiama kova. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos varžybose patyrė pirmąjį pralaimėjimą, bet išsaugojo galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

Vakar Tbilisyje Lietuvos rankininkus nugalėjo Gruzijos komanda - 26:23 (15:12).

Mūsiškiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 3:1. Bet gruzinai netrukus per 4 minučių atkarpą pelnė 5 įvarčius be atsako ir atitrūko 6:3. Varžovai panašiu skirtumu pirmavo visą kėlinį, o jo pabaigoje, likus žaisti vos 3 sekundes, po Rati Mschvidzės metimo rezultatas tapo 15:12.

Iš karto po pertraukos Gruzijos komanda pelnė dar du įvarčius ir grėsmingai nutolo 17:12. Antro kėlinio viduryje lietuviai pakilo į šturmą. Benas Petreikis vos per 28 sekundes pasižymėjo du kartus ir sumažino atsilikimą iki minimumo - 18:19. Vienas įvartis komandas skyrė ir po Augusto Strazdo metimo 56 minutę (21:22).

Tačiau varžovai į tai atsakė dviem įvarčiais iš eilės, atlaikė lietuvių spaudimą ir nugalėjo 26:23. Mūsiškiai gali pasidžiaugti bent tuo, kad Panevėžyje Gruzijos komandą buvo nugalėję didesniu skirtumu (23:17) ir dėl to turi pranašumą tarpusavio rungtynėse.

Lietuvos rinktinėje vėl rezultatyviausiai žaidė Benas Petreikis, pelnęs 6 įvarčius. Po 4 kartus pasižymėjo Augustas Strazdas ir Darius Jasinskas, po 3 - Povilas Babarskas ir Tadas Stankevičius, 2 - Gerdas Babarskas, 1 - Edvinas Vorobjovas. Gruzijos ekipoje geriausiai sekėsi R.Mschvidzei, pasižymėjusiam 7 kartus. Po 5 įvarčius pelnė Revazas Chanturia ir Vladimiras Rusia, 4 - Sergo Datukašvilis.

Per kitas 1 grupės rungtynės vakar Ankaroje Turkijos rinktinė 25:19 (11:9) įveikė Suomijos rankininkus.

Sekmadienį lietuviai atrankos kovas baigs Vilniuje 17 val. rungtynėmis su Turkija. Šiose rungtynėse lietuviams pakaks lygiųjų ir vieno taško, kad išsaugotų pirmąją vietą.