Dar vienas auksas! Dabar - penkiakovėje!

2012 08 12 19:10
Žemiausia pagal ūgį - aukščiausio olimpinio apdovanojimo savininkė Laura Asadauskaitė (viduryje) /AFP/Scanpix nuotr.

Paskutinė Londono olimpinių žaidynių diena Lietuvai - auksinė. Šiuolaikinės penkiakovės varžybose aplenkusi 36 varžoves triumfavo Lietuvos sportininkė Laura Asadauskaitė!

Pirmojoje fechtavimo rungtyje 28-erių L.Asadauskaitė užėmė trečią vietą, surinkusi 952 taškus (laimėjo 23 pergales iš 35 galimų).

Plaukimo rungtyje lietuvė 200 m nuotolį įveikė per 2:18.67, surinko 1136 taškus ir po dviejų rungčių žengė 4-oje pozicijoje (2088 taškai).

Jojimo rungtyje Laura pasirodė geriausiai (tik 20 baudos taškų), aplenkė visas varžoves ir prieš paskutiniąją rungtį įkaitino Lietuvos sirgalių kraują iki maksimumo, bendroje įskaitoje pakildama į pirmąją vietą (3268 taškai).

Lemiamos kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties metu Lietuvos atletė kiek atsiliko nuo Brazilijos sportininkės tik po pirmosios šaudymo serijos. Tačiau lietuvė netrukus pavijo varžovę bėgimo trasoje, aplenkė ją, ir užtikrintai pirmavo likusios rungties distancijos metu.

Finišo juostą kirtusi per 11:55.64 min, iš viso surinkusi 5408 taškus, Laura Asadauskaitė padovanojo Lietuvai dar vieną olimpinį aukso medalį! Pergalę dar svaresne daro tai, kad Lietuvos sportininkės surinkta taškų suma - naujas olimpinis rekordas.

Sidabro medalį iškovojo Didžiosios Britanijos atstovė Samantha Murray - 5356 taškai. Bronza atiteko Brazilijos sportininkei Yane Marques - 5340 taškai.

"Šiandien padariau viską. Susikaupiau ir padariau. Viskas sekėsi nuo pat pradžių. Tikėjau, kad eisiu iki galo. Kad bus auksas, supratau bėgimo rungtyje, - čia jaučiausi stipriausia. Žinojau, kad aukso niekas iš manęs neatims. Šiandien - mano diena!" - pasitikėjimu ir džiaugsmu spinduliavo olimpinė čempionė.

"Aš Laurai sakiau: varyk!" -įspūdžiais dalijosi kita varžybose dalyvavusi Lietuvos penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė, taip pat parodžiusi stiprų charakterį. Po pirmosios fechtavimo rungties tebuvusi 34-oje pozicijoje, lietuvė galutinėje įskaitoje surinko 5176 taškus ir varžybas baigė pakilusi į 12-tą vietą.

Primename, kad Londono olimpiadoje aukso medalį Lietuvai taip pat iškovojo plaukikė Rūta Meilutytė, nugalėjusi 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Sidabro medalį olimpinėse žaidynėse laimėjo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas (200 m. sprinto rungtyje), bronzą - boksininkas Evaldas Petrauskas (svorio kategorijoje iki 60 kg) ir imtynininkas Aleksandras Kazakevičius (svorio kategorijoje iki 74 kg).

Lietuvos olimpinė rinktinė su dviem aukso, vienu sidabro ir dviem bronzos medaliais Londono olimpiadoje dalyvavusių valstybių rikiuotėje užėmė 34-tą vietą. Šios olimpinės žaidynės Lietuvai - sėkmingiausios istorijoje.

Olimpinė čempionė netruko sulaukti šalies vadovų sveikinimų.

"Jūsų laimėjimas paskutinę Londono olimpiados dieną pranoksta visus Lietuvos lūkesčius! Kiekvienoje rungtyje parodėte tvirtą sportinį charakterį ir užtikrintai iškovojote šaliai dar vieną aukso medalį. Tegul Jūsų meistriškumas, drąsa ir ryžtas padeda siekti naujų įspūdingų pergalių", - teigiama prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė dėkodama už gražų ir garbingą įrašą į Lietuvos sporto istorijos puslapius, palinkėjo L. Asadauskaitei kuo geriausių startų ateityje ir kuo geriausios kloties asmeniniame gyvenime.

"Nepaprastai gražu ir simboliška, kad penktąjį olimpinį medalį Lietuvos sporto delegacijai iškovojote būtent penkiakovės rungtyje. Sveikinu su dar vienu auksu visą Lietuvą, sveikinu Jus ir visus, kas prisidėjo prie šios pergalės ir kas ja džiaugiasi kartu - Jūsų tėvelius ir trenerius, komandos narius ir gydytojus. Jūsų kantrus darbas ir valia, fizinė ir psichologinė ištvermė dar kartą patvirtino, kad šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje - tai pergalių tradicijas tęsianti sporto šaka", - įsitikinusi I. Degutienė.

"Sveikinu Jus, iškovojus savo pirmąjį olimpinį medalį. Šiuolaikinė penkiakovė - itin aukšto meistriškumo lygio iš sportininko reikalaujanti rungtis, kurioje svarbi jėga, ištvermė ir mokėjimas susikaupti. Visomis šiomis savybėmis galimybę žavėtis šiandien turėjo ne tik šios sporto šakos mylėtojai, bet ir visi Lietuvos žmonės, stebėję Jūsų pasirodymą", - sveikinime L. Asadauskaitei teigia premjeras Andrius Kubilius.

L.Asadauskaitė iškovojo jau ketvirtą nepriklausomos Lietuvos istorijoje olimpinį medalį šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Du olimpinius medalius Lietuvai yra pelnęs Andrejus Zadneprovskis, 2004 metais Atėnuose tapęs olimpiniu vicečempionu, o 2008-aisiais Pekine - bronzos medalio savininku. Tais pačiais metais Pekine sidabro medalį iškovojo ir Edvinas Krungolcas.