Daviso taurę iškovojo Didžioji Britanija

2015 12 01 6:00
Brito Andy Murray triumfas įveikus Belgijos komandą. AFP/Scanpix nuotrauka

Didžiosios Britanijos tenisininkai po 79 metų pertraukos laimėjo Daviso taurės varžybas. Britai nuo šiol gali vadintis stipriausia planetos teniso rinktine.

Varžybų finale Didžiosios Britanijos rinktinė išvykoje 3:1 palaužė Belgijos ekipą. Visos kovos vyko universalioje Gento arenoje ant grunto dangos.

Pergalingą tašką britams pelnė rinktinės lyderis Andy Murray, sekmadienį vienetų varžybų mače 6:3, 7:5, 6:3 nugalėjęs Davidą Goffiną.

Rinktinių mačą penktadienį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kuriuos į priekį išvedė D. Goffinas, penkių setų kovoje 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:0 palaužęs Kyle'o Edmundo pasipriešinimą.

Tačiau vėliau A. Murray 6:3, 6:2, 7:5 nugalėjo Rubeną Bemelmansą ir išlygino rezultatą. O šeštadienį A. Murray poroje su broliu Jamie dvejetų mače 6:4, 4:6, 6:3, 6:2 įveikė Steve'o Darciso ir D. Goffino porą bei persvėrė mačo rezultatą 2:1.

Belgijos komanda šio turnyro finale žaidė antrą kartą, o pirmasis bandymas prieš 111 metų buvo nesėkmingas. 1904-aisiais belgai taip pat pralaimėjo Didžiajai Britanijai.

Didžiosios Britanijos rinktinė Daviso taurę yra iškovojusi 10 kartų, tačiau iki šių metų varžybų paskutinį kartą tą buvo padariusi dar 1936-aisiais.

„Laimėjus Daviso taurę apima nuostabus jausmas. Prireiks kelių dienų, kad suprastume, ką padarėme“, – sakė britų rinktinės lyderis A. Murray.

Pakeliui į turnyro finalą britai nugalėjo JAV, Prancūzijos ir Australijos rinktines.

Įdomu, kad dar prieš 5 metus Didžiosios Britanijos rinktinė žaidė Daviso taurės Europos-Afrikos zonos II grupėje. 2010-ųjų kovą Vilniuje britus 3:2 sensacingai palaužė lietuviai. Tiesa, tuomet Didžiosios Britanijos rinktinė Vilniuje kovojo be A. Murray.