Debiuto rezultatas - aštuntoji vieta

2009 08 03 0:00
Pasaulio pirmenybėse vakar prancūzės nugalėjo Europos čempiones.

Pasaulio jaunių merginų (iki 19 metų) krepšinio čempionate Tailande debiutavusi Lietuvos rinktinė liko aštunta. O Italijoje rungtyniaujančios šešiolikmetės pateko į kitą Europos pirmenybių etapą.

Pernai į Lietuvą grįžusios su Europos čempionių titulu trenerės Ramunės Kumpienės auklėtinės pirmą kartą šalies merginų krepšinio istorijoje dalyvavo planetos pirmenybėse.

Amerikietės apgynė titulą

Patekusios į stipriausiųjų aštuntuką lietuvės daugiau, deja, nebesugebėjo iškovoti pergalių, tad galutinėje įskaitoje tenkinosi aštuntąja vieta. Sekmadienį jos, kovodamos dėl septintosios vietos, 56:65 (22:18, 9:17, 9:18, 16:12) pralaimėjo bendraamžėms iš Prancūzijos. Lietuvos komandoje rezultatyviausia buvo Marina Solopova (21 tšk.).

O šeštadienį pusfinalyje dėl 5-8 vietų mūsų šalies krepšininkės 62:65 (12:16, 19:18, 13:14, 18:17) nusileido Rusijos sportininkėms.

Tą dieną Lietuvos ekipoje išsiskyrė Giedrė Paugaitė - 14 taškų ir po krepšiais atkovota 17 kamuolių.

Kova dėl čempionių titulo tarp JAV ir Ispanijos rinktinių baigėsi amerikiečių triumfu - 87:71. Čempionės jau antrą kartą apgynė titulą. Kanados ir Argentinos krepšininkių mače dėl bronzos pergale džiaugėsi argentinietės - 58:51. O penktąją vietą užėmė Australijos krepšininkės, 78:38 laimėjusios prieš Rusijos komandą.

Šešiolikmetės eina pirmyn

Mūsų šalies šešiolikmetės Italijoje vykstančiose Europos pirmenybėse patyrė antrą nesėkmę. Jau užsitikrinusios vietą antrajame varžybų etape trenerės Živilės Mikalauskaitės auklėtinės šeštadienį trečiosiose keturių ekipų D grupės rungtynėse 55:63 (19:17, 9:21, 11:14, 16:11) nusileido bendraamžėms iš Lenkijos ir liko trečios grupėje. Lietuvos ekipoje išsiskyrė Ieva Kazlauskaitė - 14 taškų ir po krepšiais atkovota 14 kamuolių.

Galutinė D grupės lentelė (pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Prancūzija 3 0 245:133 6

2. Lenkija 2 1 176:216 5

3. Lietuva 1 2 175:200 4

4. Vokietija 0 3 172:219 3

Antrajame varžybų etape Lietuvos merginos žais su Rusijos, Čekijos ir Graikijos komandomis. Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos.