Dėl medalių kovojo aštuonių šalių ėjikai

2009 06 15 0:00
Per varžybas Alytuje paminėtas Lietuvos sportinio ėjimo 90-metis bei Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos 20-metis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Didžiausia sėkmė tarptautinėse ėjimo varžybose šypsojosi Lietuvos ir Lenkijos sportininkams.

Dzūkijos sostinėje Alytuje vyko XXXV tarptautinis sportinio ėjimo festivalis "Alytus-2009". Aukšto lygio renginys apėmė keletą varžybų - tarptautines, Lietuvos "Sporto" taurės ir Lietuvos čempionatą.

Anot vyriausiojo varžybų teisėjo Vaido Gumausko, renginys itin reikšmingas, nes jame vyko visų amžiaus grupių sportininkų atranka į pasaulio jaunių, Europos jaunimo iki 20 ir 23 metų pirmenybes.

Tarptautinėse varžybose startavo ėjikai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Švedijos, Serbijos, Lenkijos ir Slovakijos.

Alytiškiams buvo ypač džiugu, kad 20 kilometrų distancijoje geriausiai sekėsi 6 kartus uždarų patalpų Lietuvos čempionei alytiškei Brigitai Virbalytei. Ji distanciją įveikė per 1 val. 33 min. 52 sek. ir pelnė aukso medalį. 2 min. 18 sek atsilikusi vilnietė Neringa Aidelytė užėmė antrąjq vietą, o Sonata Milušauskaitė iš Birštono, finišą pasiekusi po 1 val. 36 min. ir 46 sek, liko trečia.

Iš vyrų aukso medalį iškovojo žinomas Lenkijos sportininkas Grzegorzasi Sudolas. Jis 20 kilometrų nuėjo per 1 val. 22 min. 12 sek. Antroje vietoje atsidūrė baltarusis Denis Simanovičius (1 val. 22 min ir 43 sek.). Bronza teko G.Sudolo tėvynainiui Arturui Bruzowskiui, distanciją įveikusiam per 1 val. 24 min. 30 sek. Lietuvos čempionato aukso medalio laimėtoju tapo prieniškis Marius Žiūkas, nuotolį įveikęs per 1 val. 26 min. 17 sek. Antrąją vietą užėmė vilnietis Tadas Šuškevičius (+0,39), o trečiasis finišavo alytiškis Donatas Škarnulis (+1,37).

Merginos Lietuvos čempionate užėmė tas pačias prizines vietas kaip ir tarptautinėse varžybose.

Lietuvos taurės varžybų pirmojoje lygoje nugalėjo Vilniaus komanda (9204 tšk.), pralenkusi Birštoną (8756), Švenčionių r. (8317), Druskininkus (7914) ir Kėdainius (4950). Antrojoje lygoje laimėjo Kaunas (4344), antroji vieta atiteko Prienams (4202), trečioji - Alytui (3950), ketvirtoji - Šiauliams (2690).

Klubų rikiuotė: 1. SK "Interwalk" Vilnius (6568), 2. Birštono A.Mikėno ĖK (5791), 3. Druskininkų ĖK (5353), 4. Švenčionių rj. PSĖK (5345), 5. Kėdainių "Vaivorykštė" (4211), 6. Prienių SK "Einius" (4101), 7. Šiaulių "Daisotra" (2690), 8. Alytaus "Daisotra" (1768), 9. Kauno "Vėjas" (1302).