Dėl medalių nekovos

2006 07 20 0:00

Europos jaunimo (U20) vaikinų čempionate Lietuvos rinktinė patyrė antrą pralaimėjimą ir prarado viltis kovoti dėl medalių. Vakar Turkijoje mūsiškiai po dviejų pratęsimų 94:100 nusileido Slovėnijos krepšininkams, tad toliau Europos pirmenybėse varžysis tik dėl 5-8 vietų.

Trečio kėlinio pradžioje Lietuvos komandos persvara siekė 11 taškų (49:38), tačiau itin prastai sužaista likusi jo dalis leido slovėnams pasivyti mūsų krepšininkus. Per lemiamą pratęsimą lietuviams jau teko verstis be lyderių: po penkias pražangas turėjo Martynas Pocius, Mantas Kalnietis, Povilas Butkevičius, Paulius Abramavičius. Negana to, pratęsimo viduryje aikštę buvo priverstas palikti ir Andrius Aleksandrovas.

Likus žaisti 20 sekundžių Aidas Viskontas dar galėjo išlyginti rezultatą, tačiau nepataikė abiejų baudos metimų. Varžovo Klobucaro ranka buvo taiklesnė. Mesdamas nuo baudų linijos į lietuvių krepšį jis pelnė dar du taškus ir įtvirtino Slovėnijos rinktinės pergalę.

Dėl nesėkmės mūsiškiai gali kaltinti tik save. Lietuvos jaunimo komanda pataikė vos 44 proc. baudų metimų. Tikslą pasiekė tik 14 metimų iš 32.

LIETUVA - SLOVĖNIJA 94:100. Kėliniai: 23:20, 19:12, 12:19, 17:20, 9:9, 14:20.

Lietuva: Pocius 34 (9 atk. k.), Aleksandrovas 23 (8 atk. k.), Kalnietis 12, Dilys 11 (10 atk. k.), Butkevičius 4 (9 atk. k.), Trakimas 4, Simonavičius 3, Abramavičius 3.