Didmeistė startavo sėkmingai

2010 12 06 0:00
Pasaulio čempionate V.Čmilytė įveikė pirmąjį barjerą - rusės J.Diominos pasipriešinimą.
wwcc2010.tsf.org.tr nuotrauka

Lietuvos šachmatininkė Viktorija Čmilytė pergalingai pradėjo šeštąjį pasaulio moterų šachmatų čempionatą, vykstantį Turkijos mieste Antalijoje.

Šeštadienį pirmojo varžybų etapo (1/32 finalo) pirmojoje partijoje juodosiomis figūromis žaidusi 27-erių šiaulietė po 40 ėjimų (ELO reitingas 2514) nugalėjo 41-erių rusę Juliją Diominą (2323). Tarp 64 čempionato dalyvių lietuvės reitingas yra 11-as, rusės 53-ias. Vakar vakare abi šachmatininkės susitiko antrą kartą. Baltosiomis figūromis žaidusi Viktorija laimėjo dar kartą ir užsitikrino vietą antrajame turnyro etape - šešioliktfinalyje. Ten V.Čmilytei teks žaisti prieš vokietę Elisabeth Paehtz (2474) arba lenkę Jolantą Zawadzką (2368). Pirmosios dvi šių varžovių partijos baigėsi lygiosiomis. Lemiama, trečioji, vyks šiandien.

Čempionatą Antalijoje sėkmingai pradėjo pasaulio čempionės titulą ginanti 26 metų rusė Aleksandra Kosteniuk (2507). Pirmoje partijoje ji įveikė Aminą Mezioud (2029) iš Alžyro. Tuo metu JAV atstovaujanti 43-ejų lietuvė Kamilė Baginskaitė (2336) pirmąją partiją pralaimėjo 23-ejų kinei Lufei Ruan (2480).

Antalijoje vykstančios planetos pirmenybės baigsis gruodžio 25 dieną.

Geriausias V.Čmilytės pasiekimas pasaulio čempionate - bronzos medalis, laimėtas 2006 m. Jekaterinburge, Rusijoje. Prieš dvejus metus Nalčike (Rusija) vykusiame čempionate lietuvė iš kovos pasitraukė šešioliktfinalyje.

Šių metų pirmenybes Antalijoje pradėjo 64 šachmatininkės. Daugiausiai atstovių - dešimt - turi Rusija. Aštuonios atstovauja Kinijai, penkios Indijai, po keturias - Gruzijai ir Ukrainai. Turnyro prizų fondą sudaro 450 tūkst. JAV dolerių. Pasaulio čempionei atiteks 60 tūkst. dolerių premija, o jau pirmajame rate iš kovos pasitraukusiai sportininkei bus skirta 3,7 tūkst. dolerių.