Donata spurtuodama sugriebė medalį

2010 07 19 0:00
D.Rimšaitė (dešinėje) - šalia tituluotų penkiakovininkių - auksą pelniusios prancūzės A.Caze's (viduryje) ir antrąją vietą užėmusios vokietės L.Schonenborn.
EPA-Eltos nuotrauka

Vengrijos mieste Debrecene vykstančiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate bronzos medalį iškovojo Donata Rimšaitė. Vyrams nepavyko pelnyti apdovanojimų individualiose varžybose, tačiau komandinėje įskaitoje vakar jie buvo treti.

Šeštadienį moterų varžybų finale bronzine prizininke tapo 22 metų vilnietė D.Rimšaitė.

Tradicinė pabaiga.

Tik vienuolikta pradėjusi paskutinę kroso ir šaudymo dvikovę lietuvė nebe pirmą kartą lemiamoje rungtyje sėkmingai spurtavo ir, surinkusi 5352 taškus, tik 48 taškais atsiliko nuo čempionės titulą iškovojusios dukart pasaulio čempionės prancūzės Amelie Caze's bei 40 taškų - nuo antrojoje vietoje likusios olimpinės čempionės bei pasaulio taurės laimėtojos vokietės Lenos Schonenborn.

Dukart pasaulio taurės laimėtoja D.Rimšaitė fechtavimo rungtyje buvo septinta (904 tšk.), plaukimo - septyniolikta (1112 tšk.), jojimo - 28-ta (1140 tšk.), o paskutinę - kroso ir šaudymo dvikovės rungtį lietuvė laimėjo (2196 tšk.).

Kita Lietuvos sportininkė Julija Kolegova šeštadienį surinko 5144 taškus ir tarp 36 finalininkių užėmė vienuoliktąją vietą.

J.Kolegovos rezultatai: fechtavime - trisdešimt antra (712 tšk.), plaukime - dvylikta (1128 tšk.), jojime - ketvirta (1200 tšk.), kroso ir šaudymo dvikovėje - septinta (2104 tšk.).

Užsikirto pistoletas

Vakar finale dėl apdovanojimų kovoję visi keturi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinės vyrai individualioje įskaitoje, deja, liko be medalių. Arčiausiai jo buvo Justinas Kinderis (5712 tšk.), užėmęs ketvirtąją vietą (beje, iš keturių lietuvių Justinui geriausiai sekėsi ir per kvalifikaciją - A grupėje jis užėmė antrąją vietą). Kaip vakar vakare LŽ telefonu sakė Vengrijoje viešintis Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacjos vienas iš vadovų Viačeslavas Kalininas, J.Kinderis finale aplenkė penktąją vietą užėmusį olimpinį čempioną rusą Andrejų Moisejevą (5708 tšk.). Atėnų olimpiados vicečempionas ir Pekino žaidynių bronzinis prizininkas Andrejus Zadneprovskis užėmė dešimtąją vietą. Pekino žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas liko 22-as. Tačiau ši vieta neatspindi tikrosios atleto sportinės formos. Pasak V.Kalinino, per paskutiniąją dvikovės rungtį Edvinas bėgo ketvirtas, tačiau, kai pradėjo šaudyti, jo pistoleto vamzdyje įstrigo kulka. Kol sportininkas ją išlaisvino, brangus laikas "pabėgo"... Ketvirtas Lietuvos sportininkas Tomas Makarovas buvo 24-as tarp 36 finalininkų. Čempiono titulą iškovojo čekas Davidas Svoboda (5812 tšk.). Kitas dvi prizines vietas užėmė Vokietijos atstovai.

Bendrojoje komandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė vis dėlto tapo prizininke - užėmė trečiąją vietą. O rytoj mūsų šalies penkiakovininkai dar turės galimybę pelnyti medalį dalyvaudami estafečių rungtyje.