Dovana visiems optimistams

2010 09 08 0:00
Trenerio R.Žutauto sveikinimai - pergalingo įvarčio autoriui D.Šernui (kairėje).

Lietuvos futbolo rinktinės nariai įrodė, kad jų kalbos apie pergalę rungtynėse su Čekija nebuvo iš piršto laužtos. Vakar vėlai vakare mūsiškiai išvykoje parklupdė šią stiprią komandą rezultatu 1:0 ir dovanojo šventę visiems, kurie palaikė juos ir tikėjo sėkme.

Prieš Europos čempionato atrankos varžybų I grupės rungtynes rinktinės treneris Raimondas Žutautas sakė, kad Čekijoje jį tenkintų lygiosios. Tačiau rinktinės žaidėjai buvo kitos nuomonės. Į Olomouco stadiono aikštę jie išėjo pasiryžę kautis tik dėl pergalės.

R.Žutautas rungtynes pradėjo tokia pačia sudėtimi, kuri lygiosiomis 0:0 sužaidė Kaune su Škotija praėjusį penktadienį. Tai bylojo, kad treneris buvo patenkintas ne tik pirmųjų rungtynių rezultatu, bet ir žaidimu.

Vis dėlto lietuvių žaidimas vakar kaip diena ir naktis skyrėsi nuo to, kuris buvo pademonstruotas žaidžiant su škotais. Vakar neišvydome ilgų betikslių kamuolio perdavimų, grubios atletiškos kovos ir idėjų stygiaus puolime.

Nuo dvikovos pradžios svečiai ėmė demonstruoti, kad pulti taip pat sugeba. 10 minutę Mindaugas Panka iššoko vienas prieš garsųjį varžovų vartininką Petrą Čechą, bet smūgiavo netiksliai ir silpnai. Po penkių minučių iš toli pavojingai spyrė Edgaras Česnauskis. Mūsiškiai prisitaikė 24 minutę. Marius Stankevičius prasiveržė dešiniuoju kraštu ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Darvydas Šernas įmušė puikų įvartį galva.

38 minutę Danielis Pudilas išlygino rezultatą, bet teisėjas iš Izraelio Alonas Yefetas įžvelgė nuošalę. Po poros minučių teisėjas suteikė čekams teisę mušti 11 m baudinį, kai baudos aikštelėje užfiksavo Tado Kijansko pražangą. Tačiau vartininkas Žydrūnas Karčemarskas Milano Barošo smūgį atrėmė.

Po pertraukos čekai mėgino spausti lietuvius, bet šie patikimai ir kantriai gynėsi. Lietuvos rinktinė išsaugojo pergalingą rezultatą ir iškovojo ketvirtąjį tašką atrankos turnyre. Čekams tai buvo pirmos atrankos rungtynės. Kitas rungtynes Lietuva žais spalio 8 dieną išvykoje su Ispanija.

Lietuvos rinktinė vakar žaidė tokia sudėtimi: Ž.Karčemarskas, Ramūnas Radavičius, M.Stankevičius, Andrius Skerla, T.Kijanskas, Deividas Šemberas, M.Panka, Tomas Danilevičius (89' Kęstutis Ivaškevičius), E.Česnauskis, Saulius Mikoliūnas (78' Vytautas Lukša), D.Šernas (60' Robertas Poškus).

Vakar Europos čempionato atrankos rungtynes žaidė ir šalies jaunimo iki 21 metų rinktinė. Tai buvo paskutinės 9 atrankos grupės varžybos, per kurias Vitalijaus Stankevičiaus treniruojama jaunimo rinktinė išvykoje 0:3 pralaimėjo Anglijos bendraamžiams. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Danny Welbeckas (61 ir 90 min.), vieną - Marcas Albrightonas (79). Per aštuonerias atrankos rungtynes Lietuvos ekipa 9 atrankos grupėje kovodama su Graikijos, Anglijos, Portugalijos bei Makedonijos rinktinėmis surinko 5 taškus (įvarčiai - 3:11) ir užėmė 4 vietą. Mūsiškiai aplenkė makedonus.