Dramatiška atomazga lėmė lygiąsias

2008 12 02 0:00
Olandijoje rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo V.Novickis (su kamuoliu).
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei Europos čempionato atrankos varžybose kol kas nepavyksta pasiekti pergalės.

Lietuviai per keturias dienas du kartus rungtynes su Olandijos sportininkais baigė lygiosiomis. Praėjusį ketvirtadienį Panevėžyje jie sužaidė 19:19, o užvakar Emene vėl išsiskyrė taikiai - 25:25. Tašką mūsų šalies rankininkai išplėšė jau rungtynėms pasibaigus.

Banguotas mačas.

Olandijoje rezultatyviausiai žaidė Valdas Novickis - pelnė 7 įvarčius. Po 5 surinko pelnė Augustas Strazdas ir Mindaugas Andriuška, 4 - Vaidas Klimčiauskas, 3 - Andrius Stelmokas, 1 - Vaidotas Grosas.

Šeimininkų ekipoje išsiskyrė Markas Schmetzas (9 įv.).

Olandų ir lietuvių dvikova vyko itin banguotai - pirmavo tai viena, tai kita komanda. Lietuviai mačo pradžioje atitrūko 4:0. Tačiau keletą kartų įspūdingai sužaidė vartininkas Thijsas van de Mortelis. Jo komandos draugai atakavo be klaidų ir įpusėjus kėliniui jau 4 įvarčių persvara pirmavo olandai. Pirmą kėlinį 15:12 laimėjo šeimininkai.

Po pertraukos lietuviai šturmavo varžovus ir vėl atitrūko 4 įvarčiais. Bet likus žaisti apie minutę švieslentėje degė skaičiai - 24:24. Tada olandai atrėmė mūsiškių išpuolį ir pakilo į lemiamą ataką. Po kelių ilgai trukusių derinių iš toli stipriai ir taikliai metė F.van Olphenas. Per likusias 14 sekundžių Lietuvos rankininkai spėjo uždirbti 7 metrų baudinį, kurį, jau pasibaigus rungtynių laikui, įmušė Mindaugas Andriuška ir išplėšė lygiąsias.

Pasireiškė nuovargis

"Mūsiškiai buvo nusiteikę kovoti ir žaidė geriau nei Panevėžyje. Nebuvo padriko skubėjimo. Tačiau atsiliepė nuovargis - keli rankininkai šeštadienį atstovavo savo klubams Ispanijoje ir Vokietijoje, todėl nespėjo atsigauti, po pertraukos jiems pritrūko jėgų. Robertas Paužuolis apskritai atrodė išsekęs. Antrą kėlinį nesugebėjome išnaudoti kurį laiką turėtos kiekybinės persvaros, be to, buvo nesuprantami keli teisėjų sprendimai", - LŽ pasakojo Lietuvos rinktinės treneris Miglius Astrauskas.

Per dvejas rungtynes su olandais Lietuvos rankininkai planavo surinkti mažiausiai 2 taškus. "Minimalų tikslą pasiekėme. Tikėjomės 4 taškų, o turime 2, tačiau išsaugojome galimybę kovoti dėl bilieto į Europos čempionatą", - pozityviai mąstė treneris.

Žaidėjai nestokoja ambicijų

Į Europos čempionatą, vyksiantį 2010 metų sausį Austrijoje, pateks po dvi geriausias rinktines iš visų 7 atrankos grupių.

Paklaustas, ar turi vilties atrankos grupėje užimti trokštamą antrąją vietą, M.Astrauskas atsakė: "Vyrai nusiteikę labai rimtai. Manau, esame pajėgūs patekti į čempionatą. Potencialo turime, tik dar šiek tiek trūksta susižaidimo. Reikia vėl atrasti per metus prarastus tarpusavio ryšius. Dar yra ką tobulinti, ypač puolimo srityje, bet jei pasveiks pavojingi krašto žaidėjai Nerijus Atajevas ir Andrius Račkauskas, problemų sumažės."

Kitas atrankos rungtynes Lietuvos rinktinė žais jau pavasarį. Kovo 19-ąją į Šiaulius atvyks Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalininkai ispanai. O po trijų dienų mūsiškiai keliaus į Kiprą.

Lietuviai dar tikisi išbandyti jėgas per draugiškus mačus, jie Europos rinktinėms numatyti sausio 5-11 dienomis. Tiesa, pasak M.Astrausko, jokio kvietimo iš užsienio mūsiškiai dar negavo, o patys negalėtų organizuoti turnyro dėl finansų stygiaus.

7 atrankos grupėje kol kas pirmauja tris pergales iškovojusi Ukrainos ekipa. Ji sekmadienį namie 28:21 palaužė turnyro autsaiderius Kipro rankininkus.