Dramatiškas finišas britui lėmė pergalę

2008 11 04 0:00
L.Hamiltonas tapo jauniausiu "Formulės-1" pasaulio čempionu.

Paskutinėse 2008 metų sezono pasaulio "Formulės-1" čempionato aštuonioliktojo etapo - Brazilijos "Grand Prix" - lenktynėse penktas finišavęs "McLaren" pilotas Lewisas Hamiltonas pirmą kartą iškovojo pasaulio čempiono titulą.

Sekmadienį tik paskutiniame lenktynių rate išsiveržęs į penktąją vietą britas bendrojoje įskaitoje surinko 98 taškus ir tašku aplenkė šio etapo lenktynes Interlagoso trasoje laimėjusį "Ferrari" lenktynininką brazilą Felipę Massą, kuriam tai buvo šeštoji pergalė šių metų pirmenybių etapuose.

Lenktynių San Paule pabaiga tapo tikru trileriu. Likus dviem ratams iki finišo, L.Hamiltonas nukrito į 6-ąją poziciją, kuri F.Massai būtų garantavusi pasaulio čempiono vardą. Tačiau britas prieš pat lenktynių pabaigą sugebėjo aplenkti tempą pastebimai sumažinusį Timo Glocką ir, brazilų nusivylimui, sugrįžo į 5-ąją poziciją.

Šiemet laimėjęs penkis etapus L.Hamiltonas tapo jauniausiu pasaulio čempionu "Formulės-1" lenktynių istorijoje ir pirmuoju britu nuo 1996 metų, kai čempionatą laimėjo Damonas Hillas.

Antrąją vietą paskutinėse sezono lenktynėse užėmė ispanas Fernando Alonso su "Renault", o trečias liko praėjusių metų pasaulio čempionas kitas "Ferrari" pilotas suomis Kimis Raikkonenas, jis bendrojoje įskaitoje tik paskutiniu momentu aplenkė lenką Robertą Kubicą ir užėmė trečiąją vietą.

Konstruktorių taurės įskaitoje pergalę šešioliktą kartą lenktynių istorijoje šventė "Ferrari" gamintojai.