Druckeris startu patenkintas

2006 11 02 0:00
Vilniaus "Lietuvos rytas" sugebėjo pasivyti mačo pradžioje nutolusius serbus.
Nuotrauka: @ "Lietuvos žinios"

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai ULEB taurės turnyro A grupės varžybas pradėjo pergalingai - namie po atkaklios kovos 81:69 įveikė Vršaco "Hemofarm" ekipą

Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygų laimėtojų vyriausiasis treneris Sharonas Druckeris teigė, kad pergalę jo auklėtiniams lėmė sėkmingas darbas ginantis ir suderinti krepšininkų veiksmai puolant varžovų krepšį.

"Pirmadienį sakiau, kad pirmosios rungtynės bus sunkios. Visi yra nervingi, ypač norėjo laimėti, taip ir buvo", - tvirtino Druckeris. Mačą daug sėkmingiau pradėję svečiai iš Serbijos dėl taiklių tritaškių sužaidus puspenktos minutės pirmavo 14:1. Vis dėlto vilniečiams pavyko susikaupti ir pavyti įsibėgėjusius varžovus. Nuo suolelio pakilęs Andrius Šležas inicijavo "Lietuvos ryto" spurtą 13:2, po kurio svečiai pirmavo jau tik minimaliai (27:28).

"Po prasto pirmo kėlinio sėkmingai žaidėme puldami. Manau, gerai gynėmės, o tai leido sėkmingai pulti", - per spaudos konferenciją teigė treneris iš Izraelio, pagyręs komandos senbuvius Šležą ir Robertą Štelmaherį. Pasak Druckerio, šie krepšininkai lemiamu momentu buvo labai svarbūs. Atitolti nuo svečių aikštės šeimininkams pavyko ketvirto kėlinio pradžioje. Tuomet 10 taškų be atsako surinkę vilniečiai įgijo 8 taškų persvarą (59:51) ir išlaikė ją iki mačo pabaigos.

Nugalėtojų strategas džiaugėsi, kad pavyko iškovoti pergalę gana solidžiu 12 taškų skirtumu: "Tai gali būti svarbu sezono pabaigoje skaičiuojant tarpusavio dvikovų rezultatus".

"Hemofarm" vyriausiasis treneris Miroslavas Nikoličius po mačo teigė, kad jo auklėtiniai padarė viską, ką galėjo: "Kovojome iki trečio kėlinio, o vėliau atsilikome. "Lietuvos rytas" turi daug patirties ir veikiausiai yra geriausia grupės komanda".

Vršaco klubo strategas mano, kad "Lietuvos rytą" keliaujant link ULEB taurės sustabdyti gali prasta gynyba. "Šįkart jie geriau puolė, nei gynėsi. Tai gali būti priežastis, dėl kurios jie daug nepasieks. Gindamiesi jie negalėjo sustabdyti mano jaunos komandos".

Rungtynių statistika

A grupė

LIETUVOS RYTAS - HEMOFARM 81:69 (14:26, 20:13, 23:12, 24:18). Lietuvos rytas: Šležas 18, Štelmaheris 17, Petravičius 10, Nielsenas 9, Ivory 9, Emmetas 7, Batista 4, Lukauskis 3, Delininkaitis 2, Jomantas 2. Hemofarm: Joksimovičius 17, Borisovas 15, Topičius 12, Rakičius 8, Radinovičius 6, Suputas 5, Vukosavljevičius 4, Markovičius 2. Taiklumas: dvitaškiai 22/38 (57,8) ir 11/31 (35,4), tritaškiai 6/21 (28,5) ir 10/17 (58,8), baudos 19/23 (82,6) ir 17/21 (80,9). Atkovoti kamuoliai 33 ir 32, rezultatyvūs perdavimai 14 ir 12, perimti kamuoliai 17 ir 7, klaidos 7 ir 17, blokuoti metimai 5 ir 5. 4120 žiūrovų.

Brose Baskets - Nancy 49:83, Gran Canaria - AEK 63:57.

B grupė

Besiktas - Ventspils 65:76, FMP - Anwil 90:61, Strasbourg - Snaidero 81:75.

C grupė

Montepaschi - Alba 79:63 (Montepaschi: KAUKĖNAS 7), Khimki - Hapoel 87:79, Lukoil - Ostende 91:77.

D grupė

Uniks - Dexia Mons 89:71 (Uniks: K.LAVRINOVIČIUS 22, ŠTOMBERGAS 13, D.LAVRINOVIČIUS - 9), Eiffel Towers - Real 84:77, PAOK - Crvena Zvezda 68:78.