Druskininkuose vyko tarptautinis šachmatų kongresas

2015 01 12 20:42
Organizatorių nuotrauka

Sausio 5-11 dienomis Druskininkuose įvyko Sporto ir meno klubo ,,Juoda balta“ organizuojamas 2015 m. „Druskininkų šachmatų kongresas“.

Jo metu tradiciškai vyko tarptautinė šachmatų stovykla, suaugusių turnyras „Druskininkai Rapid Open“, vaikų šachmatų turnyras „Aquapark Open“ ir žaibo turnyras „Dainava“. Renginiuose dalyvavo daugiau kaip šimtas šachmatininkų iš Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos ir Rusijos.

Žaibo turnyrą „Dainava“, kuriame dalyvavo 72 žaidėjai, laimėjo tarptautinis meistras Tomas Laurušas (Kaunas), antrąją vietą užėmė Titas Stremavičius (Kaunas), trečiąją – Paulius Pultinevičius (Marijampolė). Pirmąjį moterų prizą laimėjo daugkartinė Europos ir pasaulio jaunių šachmatų čempionatų prizininkė ir tarptautinė meistrė Anna Stiažkina iš Sankt Peterburgo.

Turnyre „Druskininkai Rapid Open“, kuriame dalyvavo 41 šachmatininkas, pirmosios vietos laimėtoju tapo Titas Stremavičius (Kaunas), antrosios – Tomas Laurušas (Kaunas) , trečiosios – Anna Stiažkina (Sankt Peterburgas, Rusija) .

Vaikų turnyre „Aquapark Open“ žaidė 62 jaunieji šachmatininkai nuo penkerių iki keturiolikos metų. Turnyro nugalėtoju tapo Juozapas Ivanauskas (Vilnius), antrąją vietą užėmė – Georgijus Chinchenka (Sankt Peterburgas), trečiąją – Nikita Stiažkinas (Sankt Peterburgas).