Du šalies irkluotojai – pasaulio čempionai

2016 08 30 6:00
Po Rio žaidynių Armandas Kelmelis išsaugojo jėgų planetos jaunių pirmenybėms.
Vytauto Dranginio nuotrauka

Roterdame (Olandija) vykusiame pasaulio jaunių (iki 19 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) čempionatuose sėkmė lydėjo du šalies irkluotojus – Ievą Adomavičiūtė ir Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse debiutavusį Armandą Kelmelį.

Abu mūsų atletai tapo stipriausi planetoje. Planetos jaunimo (iki 23 metų) pirmenybių varžybose I. Adomavičiūtė apgynė pasaulio čempionės titulą. Lietuvos atstovė finale distanciją įveikė per 8 min. 20,49 sek. ir vicečempione tapusią švedę Lovisą Claesson aplenkė 3,41 sekundės. Trečiąją vietą užėmė galingai startavusi, tačiau 2 km distancijos viduryje lyderės poziciją praradusi vokietė Carlotta Nwajide.

I. Adomavičiūtė pernai laimėjo jaunimo vienviečių čempionato auksą, tokį pat medalį ji iškovojo 2012 metais su Milda Valčiukaite jaunių čempionate irkluodama porinę dvivietę.

Tuo metu olimpietis A. Kelmelis jaunių (iki 19 metų) pirmenybių finale distanciją įveikė per 7 min. 9,72 sek. ir įspūdingai aplenkė prizininkais tapusius vokietį Antoną Fingerį (7:13.25) bei brazilą Lucasą Ferreirą (7:15.9).

A. Kelmeliui tai jau antras skambus titulas šiais metais – liepos pradžioje jis Trakuose tapo Europos jaunių čempionu. Be to, 2014-aisiais A. Kelmelis, irkluodamas porinę dvivietę su Dovydu Nemeravičiumi, tapo pasaulio jaunių vicečempionu.

Ieva Adomavičiūtė apgynė pasaulio čempionės titulą.lif.lt nuotrauka

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 18-metis Lietuvos irkluotojas užėmė 19 vietą.

Aštuntąją vietą jaunių čempionate užėmė dvivietę irkluojančios Vytautė Urbonaitė ir Kamilė Kralikaitė. Jos antrajame pagal svarbą finale užėmė antrąją vietą, o bendrojoje pasaulio čempionato įskaitoje – aštuntąją. Lietuvos irkluotojos distanciją įveikė per 7 min. 29,59 sek. ir atsiliko tik nuo Rumunijos komandos (7:28.42).

Tuo metu porinę dvivietę irkluojantys Mantas Juškevičius ir Julius Lesauskas B finale finišavo penkti (6:42.33), o galutinėje rungties įskaitoje tarp 30 komandų užėmė 11 poziciją.

Kitos Lietuvos įgulos šių metų pasaulio jaunimo čempionate turėjo tenkintis žemesnėmis pozicijomis. Porinę dvivietę irkluojantys Andrius ir Vytautas Lapatiukai užėmė 10 vietą, vienvietę valdantis Giedrius Bieliauskas – 13, o lengvojo svorio porinės dvivietės irkluotojai Deividas Kluonis ir Lukas Dobrovolskis – 19 vietą.