Dvidešimtmetės rankose - pasaulio taurė

2008 10 06 0:00
Jojimo rungtyje Portugalijoje D.Rimšaitė buvo geriausia.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

"Jai tik dvidešimt metų, bet ji labai stipri ir perspektyvi mergaitė", - tokiais žodžiais treneris Viačeslavas Kalininas apibūdino Donatą Rimšaitę, kuri šeštadienį iškovojo kol kas svarbiausią pergalę karjeroje - laimėjo šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalines varžybas.

Portugalijoje vykusiose pasaulio taurės finalinėse varžybose D.Rimšaitė, kuri Pekino olimpinėse žaidynėse buvo trylikta, aplenkė ir olimpinių žaidynių čempionę vokietę Leną Schoneborn, ir vicečempionę britę Heather Fell. Lietuvė surinko 5692 taškus. Antrąją vietą užėmė 44 taškais nuo mūsiškės atsilikusi favorite laikyta H.Fell, trečia liko latvė Jelena Rublevska.

Kita mūsų šalies olimpietė 24-erių Laura Asadauskaitė, laimėjusi bėgimo rungtį, užėmė aukštą penktąją vietą (5476 tšk.), o trečioji Lietuvos penkiakovininkė 24 metų Julija Kolegova surinko 5320 taškų ir užėmė dešimtąją vietą. Iš viso kovojo 28 penkiakovininkės iš 16 šalių.

"Viso darbo, kurį atlikome prieš Pekino olimpines žaidynes, rezultatas buvo pasiektas Portugalijoje, - džiaugėsi moterų rinktinės treneris V.Kalininas. - Ji olimpinėse žaidynėse dalyvavo pirmąkart, tad savaime aišku, kad ją slėgė didelė įtampa, jaudulys."

Treneris pabrėžė, jog pirmoje - šaudymo rungtyje, Donata pasiekė savo rekordą ir, surinkusi 1168 taškus, buvo trečia. "Dar ji gerai fechtavosi ir jojimo rungtyje buvo labai susikaupusi", - kalbėjo V.Kalininas.

Po fechtavimo varžybų (904 tšk. - 6 vieta) D.Rimšaitė, turėdama 2072 taškus, pakilo į antrąją vietą. Po plaukimo rungties (1228 tšk. - 17 vieta) mūsiškė smuktelėjo į trečiąją vietą, tačiau laimėjo jojimo (1200 tšk.) rungtį, o tai ją bendrojoje įskaitoje vėl sugrąžino į antrąją vietą. Per paskutinę rungtį - bėgimą - D.Rimšaitė (1192 tšk. - 2-oji vieta) nesunkiai aplenkė po keturių rungčių pirmavusią latvę J.Rublevską.

"Donata labai darbšti, perspektyvi, - gerų žodžių auklėtinei negailėjo treneris. - Ji turi talentą."

Prieš pasaulio taurės finalines varžybas V.Kalininas tikėjosi, kad ji turi patekti į penketuką. "Iškovoti pasaulio taurę - labai didelis laimėjimas, - švytėjo treneris. - Neabejoju, kad ji dar ne sykį džiugins savo sirgalius."