Dviračių plento pirmenybėse - A. Trebaitės ir P. Šiškevičiaus pergalės

2014 06 30 10:28
Aušrinė Trebaitė. Reuters/Scanpix nuotrauka

Alytuje surengtame Lietuvos dviračių plento čempionate Aušrinė Trebatė ir Paulius Šiškevičius triumfavo grupinėse lenktynėse.

Tai - jau antroji A. Trebaitės pergalė šiose pirmenybėse. Penktadienį dviratininkė tapo atskiro starto asmeninių lenktynių čempione.

Grupinėse lenktynėse pliaupiant lietui sekmadienį A. Trebaitė 100 km įveikė per 2.40:13. Lemiamą spurtą dviratininkė surengė priešpaskutiniame rate: kartu su Edita Joneliūnaitė nutolo nuo pagrindinės grupės, paskui ir ją paliko už nugaros ir finišavo pirmoji.

"Tiek šiandienos, tiek penktadienio startai buvo labai svarbūs. Šiandien mano pergalę lėmė komandos pagalba, - po lenktynių kalbėjo A. Trebaitė. - Esu pripratusi prie visokių oro sąlygų. Dviračių lenktynių niekada nenutraukia dėl prasto oro. Kai kurioms sportininkėms dėl lietaus darosi šalta. Man šiandien įtakos tai nedarė."

Antrąją vietą užėmusios E. Joneliūnaitės rezultatas - 2.42:47. Bronzos medalis įteiktas Vilijai Sereikaitei - 2.44:15.

Vyrų grupinių lenktynių nugalėtoju tapo 20-metis Paulius Šiškevičius. Jis 162,5 km numynė per 3.46:45.Nuvažiavę apie 10 km , į priekį išsiveržė keturi dviratininkai - Žydrūnas Savickas, Darijus Džervus, Vytautas Kaupas ir Ričardas Turskis. Nuo pagrindinės grupės veinu metu juos skyrė daugiau nei 5 minutės. Besivejančiųjų grupėje lyderio vaidmens ėmėsi Ramūnas Navardauskas, jis ėmė mažinti atstumą iš pradžių drauge su Evaldas Šiškevičiumi, paskui - su Aidu Kruopiu. Įveikus 80 km atotrūkis buvo 3 min. ir 40 sek.

Likus važiuoti 70 km, skirtumas tarp lyderių ir pagrindinės grupės buvo 2:40. Dar po 15 km skirtumas sumažėjo iki 70 sekundžių.

Kai dviratininkai įveikė per 100 km, pagrindinė grupė pasivijo lyderius, ir lenktynių tempas krito. Tuo pasinaudojo P.Šiškevičius ir Raimondas Rumšas jaunesnysis, kurie vėl kiek atitrūko nuo pagrindinės grupės. Likus 37 km iki finišo, nuo pagrindinės grupės atitrūko P. Šiškevičius ir Ž. Savickas. Likus 25 km iki finišo, 10 sekundžių persvarą įgijo Ž. Savickas, D. Džervus, P. Šiškevičius ir Ignatas Konovalovas. Alytiškis Ž.Savickas iš lyderių grupės iškrito likus 15 km iki finišo ir lenktynes tęsė vienas. Lyderių trejetas pagrindinę grupę tuo metu lenkė 46 sekundėmis. Finišo tiesiojoje greičiausias buvo P. Šiškevičius. Jam įįteiktas aukso medalis. Sidabrą pelnė D. Džervus, bronzą - I. Konovalovas.

"Lenktynių pradžioje laimėti nesitikėjau. Varžybų metu buvo sunkių akimirkų, tačiau vėliau susitvarkiau taip, kad užtektų jėgų ir laimėčiau, - po finišo kalbėjo P. Šiškevičius. - Mano varžovai buvo labai patyrę. Prieš mėnesį turėjau svarbias lenktynes Prancūzijoje, kurioje padariau klaidų, o dabar iš jų pasimokiau."

Vienas geriausių šalies dviratininkų R. Navardauskas užėmė 4 vietą. Marius Bernatonis finišavo 6-as, Gediminas Bagdonas - 9-as, Raimundas Rumšas - 13-as, Aidis Kruopis - 14-as, Žydrūnas Savickas - 15-as.