Dykumų maratone - finišo tiesioji

2009 01 17 0:00
Ralio lyderis C.Sainzas netikėtai baigė varžybas - nuskriejo nuo smėlėto skardžio.

Artėjant į pabaigą pirmą kartą Pietų Amerikoje surengtam Dakaro raliui, ir toliau kaip niekada sėkmingai lenktyniauja lietuviai Aurelijus Petraitis ir jo šturmanas Antanas Juknevičius bei motociklininkas Mindaugas Slapšys.

Automobilių klasės lyderis ispanas Carlosas Sainzas jau iškrito iš tolesnės kovos.

Netikėtas pasitraukimas.

Esminių permainų lėmęs dvyliktas Dakaro ralio greičio ruožas privertė dar kartą įsitikinti, kad sudėtingame dykumų maratone net stipriausieji negali būti tikri dėl pergalės. Ralio organizatoriams atšaukus trečiadienį turėjusį vykti vienuoliktąjį lenktynių etapą, dalyviai netikėtai gavo laisvą dieną, todėl dvyliktojo etapo varžybas jie pradėjo pasirengę naujiems iššūkiams. Ketvirtadienį lenktynininkai turėjo įveikti 502 kilometrų atstumą iš Fiambalos į La Rioją Argentinoje. Čia buvo numatytas specialus 253 kilometrų greičio ruožas.

Ralio dalyviams teko važiuoti labai sudėtingu keliu, nusidriekusiu per balto smėlio kopas. Vairavimą dar labiau apsunkino vidurdienį prapliupęs lietus ir pakilęs vėjas.

Didžiausias dienos netikėtumas visiems buvo bendrosios įskaitos automobilių klasės lyderio C.Sainzo nesėkmė. 79-ajame trasos kilometre dukart pasaulio ralio čempiono vairuojamas "Volkswagen Touareg" nukrito nuo 4 metrų aukščio skardžio. C.Sainzas nesusižeidė, tačiau jo šturmanas Michelis Perinas patyrė sunkią peties traumą, todėl šešis iš dešimties greičio ruožų laimėjęs ekipažas buvo priverstas pasitraukti iš tolesnių varžybų.

Aukščiausia lietuvių pozicija

Dėl ispano nesėkmės bendrojoje įskaitoje į pirmąją poziciją pakilo jo komandos draugas Ginielis De Villiersas iš Pietų Afrikos Respublikos. Jis tapo ir dvylikto greičio ruožo nugalėtoju - trasą įveikė per 4 val. 6 min. 43 sekundes. Amerikietis Markas Milleris, vairuojantis "Volkswagen", nuo lyderio atsiliko 16 min. 17 sekundžių. Trečias finišavo taip pat amerikietis Robby Gordonas, važiuojantis automobiliu "Hummer". Tas pats trejetas lenktynininkų yra ir bendrosios įskaitos lyderiai. M.Mileris nuo G.de Villierso atsilieka vos 2 min. 35 sek., o R.Gordonui iki pirmosios vietos trūksta 1 val. 18 min. 52 sekundžių.

Vienintelis iš lietuvių automobilių klasės lenktynėse toliau dalyvaujantis A.Petraičio ekipažas nuo lyderio atsiliko 5 val. 16 min. 32 sek. ir finišavo 35-as tarp 92 sportininkų. Automobiliu "Oscar" važiuojantys lietuviai bendrojoje įskaitoje užima 29-ąją vietą. Tai aukščiausia pozicija, į kurią mūsų šalies sportininkams yra pavykę pakilti per visą Dakaro ralio istoriją.

Artėja atomazga

Tarp motociklininkų etapo nugalėtoju tapo čempiono titulą ginantis prancūzas Cyrilis Despres, važiuojantis KTM. Nuo jo tik 1 min. 23 sek. atsiliko bendrosios įskaitos lyderis ispanas Marcas Coma (KTM). Trečiąją vietą netikėtai pelnė ispanas Gerardas Farres Guellas (KTM), anksčiau nepasižymėdavęs labai gerais rezultatais.

KTM vairuojantis lietuvis Mindaugas Slapšys baigė etapą 106-as iš 114. Jis nuo lyderio atsiliko 8 val. 47 min. 30 sekundžių. Bendrojoje įskaitoje Lietuvos atstovas užima 100-ąją vietą.

Lyderis ir toliau tebėra M.Coma. Jo artimiausias varžovas - prancūzas C.Despres, pakilęs į antrąją vietą, tačiau jis pralaimi ispanui beveik pusantros valandos, keliomis minutėmis mažiau nei trečiojoje pozicijoje esantis Davidas Fretigne ("Yamaha").

Dvyliktąjį sunkvežimių klasės etapą laimėjo penkiskart Dakaro ralio čempiono Vladimiro Čagino ekipažas iš Rusijos ("KamAZ"). Jis pirmauja ir bendrojoje įskaitoje. Artimiausias ruso varžovas - tėvynainis Firdausas Kabirovas - atsilieka vos 1 min. 33 sekundėmis.

Penktadienį dalyviai įveikė 753 kilometrų ilgio tryliktąjį etapą iš La Riojos į Kordobą. Čia specialusis greičio ruožas driekėsi net 545 kilometrus žvyrkeliais. O šiandien laukia paskutinis dykumų maratono etapas ir finišas Argentinos sostinėje Buenos Airėse.