E grupė: Izraelis stebina toliau

2007 09 10 0:00

E grupėje ir toliau staigmenų nešykšti Izraelio rinktinė. Tik po papildomo atrankos turnyro į pirmenybes patekę ir nelauktai į antrą varžybų etapą iškopę Izraelio krepšininkai E grupėje 80:75 įveikė Kroatijos ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms Yanivo Greeno vedami Izraelio krepšininkai persvėrė rezultatą ir saugų atstumą išlaikė iki rungtynių pabaigos. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs Y.Greenas pelnė 17 taškų.

Planetos čempionė Ispanijos rinktinė nepaliko vilčių Senojo žemyno pirmenybių nugalėtojos titulą ginančiai Graikijos ekipai - 76:58. 20 taškų nugalėtojams pelnė Rudy Fernandezas. Ispanai jau prieš ilgąją pertrauką susikrovė 21 taško persvarą. Graikijos krepšininkai prastai atrodė gindamiesi bei atakuodami iš toli - tuomet graikai buvo pataikę vos 1 tolimą metimą iš 9. Per šią dvikovą ispanams jau padėjo Juanas Carlosas Navarro, kuris dėl traumos praleido grupės varžybas. Jis pelnė 7 taškus.

Iškovoję antrą pergalę Ispanijos krepšininkai pakilo į antrąją vietą grupėje ir tašku nusileidžia trečią pergalę iškovojusiai grupės lyderei Rusijos rinktinei.

Rusai 78:65 nugalėjo staigmeną pirmą varžybų etapą pateikusią ir pirmą kartą tarp dvylikos pajėgiausių Senojo žemyno komandų patekusią Portugalijos ekipą.

16 taškų nugalėtojams pelnė Andrejus Kirilenka.

Izraelis - Kroatija 80:75 (14:17, 19:18, 20:16, 27:24). Y.Greenas 17, J.Robertsas 15, M.Tapiro ir A.Tamiras po 11; M.Kasunas 18, R.L.Ukičius 10, M.Popovičius ir Z.Planiničius po 9.

Ispanija - Graikija 76:58 (23:15, 22:9, 11:15, 20:19). R.Fernandezas 20, P.Gasolis 15, F.Reyesas 10; I.Bourousis 10, T.Papaloukasas 9, D.Diamantidis, V.Spanoulis ir N.Hatzivrettas po 8.

Rusija - Portugalija 78:65 (16:13, 28:17, 24:19, 10:16). A.Kirilenka 16, V.Chriapa 11 (11 atk. kam.), Z.Pašutinas ir S.Monia po 10; J.Coelho 11, M.G.Fernandesas, F.Jordao, E.Evora ir J.Santosas po 10.