LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Egiptas iškopė į Afrikos taurės finalą

2017 02 02 16:40
Essamas El-Haddary.
Essamas El-Haddary. AFP/Scanpix nuotrauka

Gabone vykstančiame Afrikos futbolo čempionate pirmąja finalo dalyve tapo Egipto rinktinė.

Turnyro pusfinalyje Egipto futbolininkai po 11 m baudinių serijos 4:3 (pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas – 1:1) įveikė Burkina Faso komandą.

Egiptiečiai pirmavo po Mohamedo Salah įvarčio 66 min., bet netrukus (73 min.) rezultatą išlygino Aristide'as Bance, praėjusiais metais žaidęs Latvijos klube „Riga“. Pratęsimo metu įvarčių nebuvo pelnyta, tad pusfinalio laimėtojas paaiškėjo po 11 m baudinių serijos.

Joje esminį vaidmenį atliko Egipto rinktinės vartininkas, 44 metų veteranas Essamas El-Hadary. Jis atrėmė ketvirtą varžovų baudinį, kurį ryžosi realizuoti 20-metis Burkina Faso komandos vartininkas Herve Koffi. Egiptras triumfavo ir pateko į finalą, kuriame sekmadienį kovos su Kamerūno arba Ganos komanda.

Egiptas yra tituluočiausia Afrikos futbolo rinktinė, žemyno pirmenybes laimėjusi 7 kartus. Pastarąjį kartą tai padarė 2010 metais.

Net keturis kartus Afrikos čempionu spėjo tapti veteranas E. El-Hadary.