Egzotikos dvelksmas su aukso žyme

2011 08 18 0:00
Finale I.Dumbauskaitė (kairėje) ir M.Povilaitytė (atakuoja) 2:1 (21:18, 20:22, 15:13) nugalėjo šveicares N.Betschart ir N.Eiholzer (blokuoja kamuolį).
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

Praūžusiame Europos paplūdimio tinklinio jaunių (iki 18 metų) čempionate vienos estetiškiausių sporto šakų atstovai keturias dienas nardė smėlio aikštelėse pačiame Vilniaus centre, o per finalą grakščių Žemaitijos stirnų Ievos Dumbauskaitės ir Monikos Povilaitytės duetas ten paliko auksinius pėdsakus.

Praėjusią savaitę sostinėje šalia Nerį gaubiančio Baltojo tilto gyvenimas virė tarsi katile - net 48 duetai (24 poros vaikinų ir tiek pat - merginų) iš 28 Europos valstybių stojo į kovą dėl Senojo žemyno pirmenybių medalių. Pirmą kartą Lietuvoje surengtose tokio lygio paplūdimio tinklinio varžybose mūsų kraštui atstovavo du merginų duetai ir dvi vaikinų poros.

Nežinia, kaip jaunieji mūsų tinklininkai atrodytų analogiškose pasaulio pirmenybėse, kur egzotiškojo sporto lyderiais dažniausiai būna Pietų Amerikos sportininkai, tačiau namie vykusiame Europos čempionate lietuviai su kaupu pateisino šeimininkų statusą. Varžybų organizatoriai sulaukė labai palankaus tarptautinės šio sporto organizacijos įvertinimo, o mūsų aistruoliams taip pat buvo atlyginta už kasdien nuo ryto iki vakaro be paliovos iš tribūnų besiliejančias emocijas. Šios mūsų tinklininkams buvo tarsi dopingas. Aistruolių tikėjimas labai padėjo ir geriausiam Lietuvos, nuo šiol - ir Europos, merginų duetui - I.Dumbauskaitei (Klaipėda) ir M.Povilaitytei (Tytuvėnai) - aikštelėje kalti aukso medalius. Sekmadienį finale jos 2:1 (21:18, 20:22, 15:13) nugalėjo Niną Betschart ir Nicolę Eiholzer iš Šveicarijos. Antroji mūsų merginų pora - kaunietės Karolina Uvarovaitė ir Aistė Simuntytė - užėmė devintąją vietą.

Vaikinų turnyre auksą iškovojo lenkai Lukaszas Kaczmarekas ir Sebastianas Kaczmarekas. Mūsų duetas iš Žemaitijos - Gilbertas Kerpė (Kelmė) ir Arnas Rumševičius (Šiauliai/Raseiniai) - nudžiugino penktąja vieta, o kelmiškio Martyno Lopetaičio ir vilniečio Roberto Juchnevičius tandemas užėmė tryliktąją vietą.

Įspūdingas lietuvių pasirodymas Europos jaunių čempionate liudija, kad paplūdimio tinklinis prigyja mūsų krašte.