"Ekranas" parodė charakterį

2006 08 14 0:00

Charakterį parodęs Panevėžio "Ekranas" laimėjo pirmą kartą surengtą Baltijos šalių futbolo čempionų turnyrą, vykusį Liepojoje. Panevėžiečiams atiteko 5 tūkst. latų čekis.

Lemiamas rungtynes su Latvijos čempionu Liepojos "Metalurgs" "Ekranas" baigė 1:1, nors daugiau nei kėlinį panevėžiečiai devyniese žaidė prieš dešimt varžovų.

Prieš tai "Metalurgs" Talino TVMK įveikė 2:0, o panevėžiečiai prieš Estijos čempionus laimėjo 6:4. "Ekranas" ir "Metalurgs" surinko po 4 taškus, bet daugiau įmuštų įvarčių pirmąją vietą lėmė panevėžiečiams.

"Ekranas" prieš TVMK turėjo didelę persvarą. Panevėžiečiai įmušė 6 įvarčius, bet nesėkmingai rungtyniavo gynėjai ir vartininkas Arvydas Skrupskis. Dėl traumos turnyre negalėjo dalyvauti šalies rinktinės gynėjas Gediminas Paulauskas, o kitas "Ekrano" vartininkas Paulius Grybauskas per šalies čempionato rungtynes patyrė peties traumą.

"Džiaugiuosi, kad per lemiamą kovą komanda nepalūžo. Juk daugiau nei kėlinį žaidėme devyniese", - sakė panevėžiečių treneris Virginijus Liubšys.

"Metalurgs" į priekį išsiveržė 20-ą minutę. Po kampinio Skrupskis nesugebėjo nukumščiuoti kamuolio, ir nuo gynėjo Audriaus Banevičiaus kojos jis atsidūrė panevėžiečių vartuose.

Pagrindinis "Ekrano" puolėjas Povilas Lukšys iš aikštės pašalintas už susistumdymą su gynėju, o Aurimui Kučiui per dvi minutes dukart parodyta geltona kortelė.

Per antrą kėlinį panevėžiečiai sugebėjo perimti iniciatyvą ir išlyginti rezultatą. 64-ą minutę Manto Savėno ir Egidijaus Varno ataką puikiu smūgiu iš eigos užbaigė Vitalijus Kavaliauskas. Tris įvarčius Liepojoje įmušęs Kavaliauskas tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

"Metalurgs" treniruojantis Benjaminas Zelkevičius neslėpė tikėjęsis, kad jo vadovaujama komanda, kuriai atstovavo lietuviai Tomas Tamošauskas, Mindaugas Kalonas, Artūras Rimkevičius, Darius Miceika, laimės turnyrą. Prieš varžybas jis teigė, kad Latvijos futbolo pirmenybių lygis yra aukštesnis už Lietuvos. "Metalurgs" nepavyko nugalėti, nors šiai komandai buvo sudarytas itin palankus tvarkaraštis.

Po penktadienio rungtynių su TVMK komanda "Ekrano" futbolininkai prieš varžybas su "Metalurgs" turėjo vos 15 valandų poilsio, o Latvijos komanda prieš lemiamą mačą ilsėjosi, nes su TVMK žaidė ketvirtadienį.

Neseniai TVMK treneriu tapęs buvęs Kijevo "Dinamo" ir SSRS rinktinės puolėjas Sergejus Juranas varžybų tvarkaraštį pavadino pasityčiojimu iš futbolo.

Turnyro statistika

"Metalurgs" - TVMK 2:0 (0:0)

"Ekranas" - TVMK 6:4 (1:1)

Įvarčiai: 0:1 Mašičevas (8), 1:1 Varnas (41), 2:1 Lukšys (54), 3:1 Petrauskas (58), 3:2 Mašičevas (61), 4:2 Savėnas (65, iš 11 m), 4:3 Neemelo (67), 5:3 Kavaliauskas (69), 6:3 Kavaliauskas (75, iš 11 m), 6:4 Dobrecovas (77).

"Ekranas" - "Metalurgs" 1:1 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Banevičius (20, į savo vartus), 1:1 Kavaliauskas (64).

Pašalinti: 25 min. Lukšys ir Zirnis, 41 min. Kučys (už antrą įspėjimą).