Estai ir latviai nurūko į priekį

2010 02 19 0:00
Slidinėjimo sprinto rungtyje iš lietuvių geriausiai pasirodė į penkiasdešimtuką įsiveržęs jaunasis M.Strolia.
LTOK nuotrauka

Vankuverio žiemos olimpiados slidinėjimo sprinto rungtyje Lietuvos atletai ir vėl liko toli nuo lyderių. O estai ir latviai jau džiaugiasi pirmaisiais medaliais.

Vyrų 1,6 km sprinte tarp 62 dalyvių užvakar geriausiai startavo Mantas Strolia - jis užėmė 46 vietą. Aleksejus Novoselskis buvo 53-ias, Modestas Vaičiulis 54-as.

Moterų 1,4 km sprinte vienintelė Lietuvos atstovė Irina Terentjeva aplenkė tik 5 varžoves ir tenkinosi 49 vieta.

Ne visi atidavė jėgas.

23 metų M.Strolia sprinto distanciją įveikė per 3 min. 47,17 sek. 25-erių A.Novoselskis trasoje sugaišo 3:51,7, dvidešimtmetis M.Vaičiulis - 3:52,1. Lietuviai gerokai atsiliko nuo trisdešimties sportininkų, įveikusių kvalifikacijos normatyvą. 30 vietoje likusio italo Loriso Frasnelli laikas - 3:41,78.

"Neįgyvendinau savo tikslo patekti į pirmąjį trisdešimtuką, - po varžybų kalbėjo olimpiados debiutantas M.Strolia. - Trasoje jaučiau, kad galiu šliuožti greičiau, neatidaviau visų jėgų. Matyt, suveikė ir starto jaudulys."

Kitas olimpinių žaidynių debiutantas M.Vaičiulis tikino norėjęs patekti į penkiasdešimtuką, tačiau pasidžiaugė įgyta patirtimi.

Antroje olimpiadoje dalyvaujantis A.Novoselskis buvo patenkintas, kad pavyko pasirodyti geriau, nei 15 km lenktynėse (ten jis buvo 71-as tarp 95 dalyvių). Tiesa, sprinto rungtyje konkurentų buvo gerokai mažiau.

Lietuvos slidininkų pirmadienį dar laukia sprinto estafetė. Kurie du sportininkai dalyvaus šiose varžybose, paaiškės per treniruotę po specialaus atrankos turnyro.

Vyrų sprinto asmeninės lenktynės baigėsi rusų triumfu. Auksas atiteko Nikitai Kriukovui (3:36,3), aplenkusiam tėvynainį Aleksandrą Panžinskį. Nugalėtojui išaiškinti prireikė fotofinišo. Trečias liko norvegas Petteris Northugas (atsiliko 9,2 sek.). N.Kriukovo ir A.Panžinskio medaliai - tikra atgaiva Rusijos olimpinei delegacijai. Iki tol per 4 žaidynių dienas rusai buvo pelnę vienintelį bronzos apdovanojimą, kurį 500 m greitojo čiuožimo treke iškovojo Ivanas Skobrevas.

Liks pasidairyti

Penkias varžoves aplenkusi I.Terentjeva 1,4 km nušliuožė per 4:4,47. Iki elitinio trisdešimtuko lietuvei pristigo net 13,62 sekundžių.

"Sprintas klasikiniu stiliumi nėra stiprioji mano rungtis. Bet pasirodymu esu patenkinta, - 49 vieta džiaugėsi I.Terentjeva. - Nuo priekyje buvusių varžovių atsilikau nedaug. Be to, sąlygos buvo nelengvos, trasa apledėjusi."

25 metų slidininkei šios olimpinės žaidynės jau baigtos. Prieš sprintą ji dar varžėsi 10 km lenktynėse, kur, aplenkusi 14 varžovių, liko 64-ta. Pasirodymą baigusi I.Terentjeva Vankuveryje liks iki žaidynių pabaigos.

"Prieš 8 metus Solt Leik Sičio olimpiadoje mačiau tik vienas ledo šokių varžybas. 2006 metais Turine nemačiau nieko, išskyrus slidinėjimo bazes. Vankuveryje noriu ne tik treniruotis, bet ir pasidairyti", - aiškino slidininkė.

Moterų sprinto aukso medalį iškovojo norvegė Marit Bjoergen (3:39,2), antra liko Lenkijos pažiba Justyna Kowalczyk (3:40,3), trečia - slovėnė Petra Majdič (3:41,0). P.Majdič sulaukė didelio žiūrovų palaikymo. Prieš varžybas treniruotės metu ji išlėkė iš trasos ir, nusiritusi į griovį, susilaužė keturis šonkaulius. Nepaisydama sunkios traumos ji dalyvavo lenktynėse ir, kęsdama didžiulius skausmus, sugebėjo iškovoti medalį.

Pirmasis latvių medalis

Užvakar Vankuveryje pirmąjį medalį iškovojo Latvijos sportininkai. Dviviečių rogučių greitojo nusileidimo varžybose broliai Andris ir Juris Sicai trasą įveikė per 41,420 sek. ir pasipuošė sidabro medaliais. Latviai tik 0,088 sek. nusileido olimpinių čempionų titulą apgynusiems broliams iš Austrijos Andreasui ir Wolfgangui Lingeriams.

"Su broliu dar per treniruotę pajutome, kad esame greiti. Slapta vylėmės, kad galime užimti prizinę vietą, tačiau nenorėjome garsiai apie tai kalbėti. Varžybų išvakarėse savo startą net sapnavome. Negalėjome nuvyti minčių, stresas buvo didžiulis, - apie išgyvenimus Latvijos žurnalistams pasakojo J.Sicas. - O dabar negaliu pasakyti, kaip jaučiamės. Tai - fantastika. Galbūt vėliau mes iš tiesų suvoksime, ką reiškia olimpiadoje laimėti sidabrą."

Dar anksčiau pirmąjį medalį Estijai pelnė slidininkė Kristina Smigun-Vahi.

Favoritai skina pergales

Didelio dėmesio sulaukiančiame olimpiados vyrų ledo ritulio turnyre baigėsi pirmojo turo kovos. Antrose B grupės rungtynėse principiniame mūšyje Čekija nugalėjo Slovakiją - 3:1 (1:0, 2:1, 0:0).

C grupėje olimpiniai čempionai švedai 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) palaužė vokiečius, o Suomijos ritulininkai nepaliko vilčių Baltarusijos komandai - 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). Šiame susitikime suomiai atliko net 45 metimus į varžovų vartus, baltarusiai - tik 12.

Vyrų ledo ritulio rungtynės kol kas lankomiausios. Šešias 1 turo rungtynes Vankuverio arenoje "Canada Hockey Place" kaskart vidutiniškai stebėdavo 16 792 žiūrovai.

Klastinga ledo trasa

Nelaimių šleifas nesitraukia nuo Vankuverio olimpinės ledo trasos, kurioje prieš pat žaidynių atidarymą mirtinai susižalojo Gruzijos rogutininkas Nodaras Kumaritašvilis.

Trečiadienį vakare per dviviečių ledrogių treniruotes avariją patyrė net septyni ekipažai. Labiausiai nepasisekė Australijos ledrogių komandai. Jos narys Duncanas Harvey po incidento iš karto buvo nugabentas į ligoninę. Pasak Australijos olimpinio komiteto atstovų, 29 metų sportininkas po nelaimės buvo sąmoningas ir trasą paliko savo jėgomis. Po medikų apžiūros buvo pranešta, kad D.Harvey rimtų sužalojimų nepatyrė. Jo komandos draugas Chrisas Springas susižeidė tik lūpą.

Pagrindinės dviviečių ledrogių varžybos olimpiadoje prasidės šeštadienį.