Estai "Lietuvos ryto" nepalaužė

2012 11 12 22:17
Vilniečiams tai pirmoji pergalė išvykoje VTB lygoje šį sezoną./AFP/Scanpix nuotrauka

VTB Vieningosios lygos penktojo turo varžybose Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai rezultatu 73:60 įveikė Talino "Kalev/Cramo" klubą.

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo estams. Jie išsiveržė į priekį rezultatu 16:9, tačiau iki pirmojo ketvirčio pabaigos vilniečiams pavyko rezultatą persverti savo naudai (17:16). Sužaidus pirmąsias 10 min. rungtynių rezultatas švieslentėje rodė vieno taško "Kalev/Cramo" persvarą - 18:17. Ypač sunkiai "Lietuvos ryto" krepšininkai tvarkėsi su taliniečių lyderiu amerikiečiu Keithu McLeodu, kuris per rungtynes iš viso pelnė 20 taškų (15 - pirmoje pusėje).

Tačiau antrajame ketvirtyje įvykiai aikštelėje pakrypo vilniečių naudai. Po dviejų kėlinių jie pirmavo 7 taškų skirtumu (35:28). Iniciatyvos iš savo rankų "Lietuvos rytas" nepaleido iki pat rungtynių pabaigos. Paskutiniame kėlinyje estams dar buvo pavykę sumažinti prieš tai vis didėjusį atsilikimą iki 8 taškų (57:49), tačiau vilniečiai nesutriko ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 73:60.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai laimėjimą pasiekė ir be trijų pagrindinės sudėties krepšininkų - Stepono Babrausko, Janio Blūmo ir Mindaugo Katelyno. Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Nemanja Nedovičius, pelnęs 18 taškų.

Tai buvo pirma pergalė, kurią "Lietuvos ryto" krepšininkams šiemet VTB lygoje pavyko pasiekti išvykoje. A grupės lentelėje 2 pergales savo sąskaitoje turintis "Lietuvos rytas" tarp 10 komandų kartu su Donecko "Donecku" dalijasi 6-ą - 7-ą vietas. Pirmauja be pralaimėjimų žengiantis Sankt Peterburgo "Spartak" klubas.