Estė sustabdyta, latvis iriasi tolyn

2009 05 26 0:00

Paryžiaus "Roland Garros" teniso aikštyne užvakar prasidėjo atvirasis Prancūzijos teniso čempionatas, kurio prizų fondas 16,1 mln. eurų. Jau pirmą varžybų dieną iš varžybų pasitraukė dvi pirmojo dvidešimtuko žaidėjos.

Šešioliktą reitingą turnyre turėjusi prancūzė Amelie Mauresmo pralaimėjo vokietei Annai Lenai Groenefeld - 4:6, 3:6. O devynioliktą vietą tarp varžybose klasifikuotų žaidėjų užėmusi estė Kaia Kanepi nusileido Jaroslavai Švedovai iš Kazachstano - 6:7 (2:7), 6:3, 2:6.

Čempionės titulą ginanti serbė Ana Ivanovič (8) Serbija) sekmadienį nugalėjo italę Sarą Errani (Italija) 7:6 (7:3), 6:3, o kita pernykštė finalininkė Dinara Safina (1, Rusija) vakar "sausai" laimėjo prieš britę Anne Keothavong - 6:0, 6:0. Tituluota amerikietė Venus Williams (3) pirmadienį nelengvai įveikė savo tėvynainę Bethanie Mattek-Sands - 6:1, 4:6, 6:2.

Vyrų varžybose titulą ginantis geriausias pasaulyje tenisininkas ispanas Rafaelis Nadalis (1) pirmadienį šventė pergalę prieš brazilą Marcosą Danielį - 7:5, 6:4, 6:3. O trejus metus iš eilės Paryžiuje nesugebėjęs įveikti R.Nadalio finalo dvikovoje šveicaras Roger Federeris (2) vakar laimėjo pirmą turnyro kovą prieš ispaną Alberto Martiną - 6:4, 6:3, 6:2. Britas Andy Murray'us (3) užvakar eliminavo argentinietį Juaną Ignacio Chelą - 6:2, 6:2, 6:1. Labai varginanti buvo australo Lleytono Hewitto ir kroato Ivo Karlovičiaus (26) dvikova, kurią laimėjo Žaliojo žemyno atstovas - 6:7 (1:7), 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 6:4, 6:3. Į antrąjį etapą iškopė ir latvis Ernestas Gulbis, užvakar 7:6 (7:1), 6:1, 3:6, 6:1 nugalėjęs amerikietį Samą Querrey, ir Maratas Safinas (20, Rusija), šventęs pergalę prieš Prancūzijos pilietį Alexandrą Sidorenką - 6:4, 6:4, 6:4, ir talentingas ispanas Fernando Verdasco (8), nepasigailėjęs prancūzo Florent'o Serra - 6:2, 6:1, 6:4.