Etatiniai finalininkai veržiasi į tikslą

2009 05 29 0:00
Tituluotoji amerikietė V.Williams tik po trijų setų atkaklios kovos pelnė kelialapį į šešioliktfinalį.

Kelią į atvirojo Prancūzijos teniso čempionato finalą Paryžiaus "Roland Garros" aikštyne sėkmingai skinasi "etatiniai" finalininkai - pirmoji ir antroji pasaulio raketės ispanas Rafaelis Nadalis ir šveicaras Roger Federeris.

R.Nadalis ką tik tapo Prancūzijos čempionato absoliučiu rekordininku - šiame turnyre iškovojo 30 pergalių iš eilės. Ketverius pastaruosius metus Prancūzijos čempiono titulu džiaugęsis R.Nadalis rekordininku tapo užvakar, kai antrajame rate nugalėjo Teimurazą Gabašvilį iš Rusijos - 6:1, 6:4, 6:2. Beje, kitą savaitę Rafaeliui sukaks tik 23-eji. Ankstesnio Prancūzijos pirmenybių absoliutaus rekordo autorė buvo 29 pergales iš eilės pelniusi amerikietė Chris Evert. Ji Paryžiuje triumfavo net 7 kartus (1974-75 m., 1979-80 m., 1983-84 m. ir 1986 m.). Vakar nelengva diena buvo ir antrajai pasaulio raketei R.Federeriui, kuris dar nė sykio nelaimėjo finalo Paryžiuje, nors tris kartus turėjo galimybę pelnyti vienintelį jo kolekcijoje trūkstamą prizą. Ketvirtadienį šveicaras 7:6 (10:8), 5:7, 7:6 (7:2), 6:2 nugalėjo argentinietį Jose Acasuso ir pateko į šešioliktfinalį. Penkių setų prireikė ispanui Davidui Ferrerui (14), kad nugalėtų Nicolasą Kieferį (Vokietija) - 6:3, 5:7, 6:4, 3:6, 6:2.

Užvakar vėlai vakare iš varžybų pasitraukė Maratas Safinas (20, Rusija), kurį po beveik 5 valandas trukusio maratono eliminavo prancūzas Josselinas Ouanna - 7:6 (7:2), 7:6 (7:4), 4:6, 3:6, 10:8.

Moterų varžybose vakar amerikietė Venus Williams (3, JAV) nugalėjo čekę Lucie Safarovą (Čekija) - 6:7 (5:7), 6:2, 7:5. Serbė Jelena Jankovič (5) šventė pergalę prieš slovakę Magdaleną Rybarikovą - 6:1,

6:2; Rusė Svetlana Kuznecova (7) laimėjo prieš Galiną Voskobojevą iš Kazachstano - 6:0, 6:2, Danijai atstovaujanti Caroline'a Wozniacki (10) eliminavo amerikietę Jill Craybas - 6:1, 6:4, o prancūzė Marion Bartoli (13) pralaimėjo italei Tathianai Garbin - 3:6, 5:7.