"Euro 2008": lietuviai neatlaikė ukrainiečių šturmo

2007 03 29 0:00
Ukrainos futbolininkai iškovojo svarbią pergalę prieš lietuvius.

Lietuvos futbolo rinktinė 2008 metų Europos čempionato atrankos B grupės rungtynes Odesoje su Ukrainos nacionaline komanda pralaimėjo 0:1 (0:0)

Prieš mačą Odesoje abiejų komandų tikslai buvo skirtingi. Ukrainiečiams, kovojantiems dėl pirmųjų vietų grupėje ir kelialapio į Europos pirmenybes, reikėjo tik pergalės. Lietuviams svarbiausia buvo nepralaimėti.

Karčemarsko trauma

Rungtynių išvakarėse Lietuvos rinktinės treneriai teigė, jog labiausiai nerimauja dėl puolėjo Roberto Poškaus sveikatos, tačiau paaiškėjo, kad dar viena rimta problema buvo nuslėpta nuo varžovų. Tik mačo dieną paskelbta, jog negalės žaisti pagrindinis mūsų komandos vartininkas Žydrūnas Karčemarskas. Jis šeštadienį per rungtynes Kaune su prancūzais pasitempė kirkšnį. Tikėtasi, kad vartininkas Ukrainoje jau bus sveikas, bet antradienį per treniruotę pranešta, jog Karčemarskas vis dar jaučia skausmą, todėl žaisti negalės. Tačiau Poškus vakar išbėgo į aikštę.

Vietoj Karčemarsko Lietuvos rinktinės vartų stojo ginti Paulius Grybauskas, rungtyniaujantis Rumunijoje, Galičo "Otelul" klube. Tai buvo vienintelė permaina mūsų komandoje lyginant su šeštadienio maču Kaune. Svarstyta galimybė vietoj vidurio gynėjo Tomo Žvirgždausko į aikštę leisti Rolandą Džiaukštą, bet šis keitimas nepadarytas.

Ukrainiečiai smūgiavo į virpstus

Šeimininkai pradėjo rungtynes kur kas galingiau negu šeštadienį prancūzai. Lietuviai nuo pat pirmų minučių buvo "uždaryti" savo aikštės pusėje ir nuolat turėjo atremti ukrainiečių atakas. Jau 5-ą minutę stipriai iš toli į mūsų vartų tolimą kampą smūgiavo Andrejus Voroninas, tačiau Grybauskas sėkmingai sužaidė ir kamuolį sugavo. 20-ą minutę vienas prieš mūsų komandos vartininką iššoko garsiausias Ukrainos futbolininkas Andrejus Ševčenka. Iš dešiniojo baudos aikštelės kampo smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia lietuvių vartų.

Mūsiškiai atsigavo tik sužaidus 25 minutes. Pirmas smūgiuoti į ukrainiečių vartus pabandė Mantas Savėnas, tačiau jo iš toli spirtas kamuolys praskriejo virš šeimininkų vartų "devintuko". Po poros minučių Lietuvos žaidėjai sukūrė pirmą labai pavojingą progą įvarčiui pelnyti. Savėnas nuo kampinio gairelės pakėlė kamuolį į baudos aikštelę laisvam likusiam Arūnui Klimavičiui tiesiai ant galvos, tačiau šis gerai nepataikė į jį.

36-ą minutę labai pavojingą ataką surengė ukrainiečiai. Po perdavimo iš dešinio krašto tas pats Klimavičius nepasiekė kamuolio, o Maksimas Kaliničenka smūgiavo galva ir kamuolys praskriejo visiškai greta mūsų vartų virpsto. Po poros minučių ukrainiečių gynėjas Aleksandras Kučeras vėl mušė galva, tik šį kartą prie savo komandos vartų. Per tą lietuvių ataką Marius Stankevičius išmetė kamuolį iš užribio, o nesėkmingai pavojų bandęs likviduoti Kučeras pataikė į savo vartų virpstą. Visai baigiantis pirmam kėliniui sudrebėjo jau Lietuvos ekipos vartų virpstas. Po dar vieno perdavimo iš dešinio atakos krašto smūgiu galva į virpstą pataikė Vladimiras Jezerskis.

Pavojingi išpuoliai kraštais

Antrą kėlinį Ukrainos rinktinė pradėjo taip pat ryžtingai kaip ir pirmąjį. Tik šį kartą mūsų komanda spaudimo jau neatlaikė. 59-ą minutę po gražaus Kaliničenkos perdavimo iš kairiojo atakos krašto baudos aikštelės viduryje visiškai laisvas paliktas Olegas Gusevas be vargo galva įmušė įvartį. Grybauskas neturėjo jokių galimybių išgelbėti savo ekipą.

Po kelių minučių Jezerskis turėjo progą padvigubinti savo komandos pranašumą. Jis baudos aikštelėje aplenkė Gediminą Paulauską, tačiau smūgiuodamas galva iš poros metrų pasiuntė kamuolį virš mūsų vartų.

62-ą minutę kamuolys antrą kartą atsidūrė lietuvių vartuose, bet arbitrai užfiksavo nuošalę. Pavojingą ataką ukrainiečiai tuomet vėl surengė per išpuolį kairiuoju kraštu. Po perdavimo pirmas prie kamuolio suskubęs šeimininkų žaidėjas pataikė į skersinį, o Ševčenka galva jį įmušė į vartus.

Per likusį rungtynių laiką ukrainiečiai tęsė atakas, keletą kartų jiems pritrūko tik sėkmės, kad padidintų rezultatą, o lietuviai rimto pavojaus prie šeimininkų vartų taip ir nesukūrė.

Lietuviai B grupėje po 5 rungtynių turi 4 taškus, o ukrainiečiai per tiek pat mačų jų surinko 12. Vakar B grupėje italai dar žaidė namie su škotais, o gruzinai - su Farerų salų komanda. Prieš šiuos mačus škotai turėjo 12 taškų, italai - 7, gruzinai - 3, o Farerų salų futbolininkai - 0.