EUROMOZAIKA

2008 06 28 0:00

Lietuvis pusfinalyje.

Septynmetis Rytis Bugajecas tapo pirmuoju lietuviu, dalyvavusiu Europos futbolo čempionato pusfinalio pradžios iškilmėse prieš Rusijos ir Ispanijos rinktinių mačą Vienoje. Mažasis futbolo aistruolis daugiatūkstantinės minios akivaizdoje į aikštę išbėgo už rankos laikydamas Rusijos futbolininką Vasilijų Berezutskį. Galimybę dalyvauti Europos futbolo čempionate vilnietis pelnė laimėjęs kompanijos "McDonald's" organizuotą žaidimą "Į stadioną su žvaigžde".

Kaip ir kiti šios programos dalyviai R.Bugajecas gavo specialų sertifikatą, žymintį, kad dalyvavo Europos futbolo čempionate.

R.Rečberas atsisveikina

Bronzos medalius Europos futbolo čempionate iškovojusios Turkijos rinktinės vartininkas Ruštu Rečberas paskelbė apie pasitraukimą iš nacionalinės rinktinės.

Šiose Europos pirmenybėse 35-erių R.Rečberas buvo antruoju Turkijos rinktinės vartininku, o ketvirtfinalyje ir pusfinalyje pakeitė dvejoms rungtynėms diskvalifikuotą pagrindinį vartininką Volkaną Demirelį. Pralaimėta pusfinalio dvikova Bazelyje su vokiečiais R.Rečberui buvo jau 118-oji Turkijos rinktinės gretose.

2002 metų pasaulio futbolo čempionate R.Rečberas su šalies nacionaline komanda iškovojo bronzos medalius.

Permainos trenerių štabe

Italijos nacionalinės futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Roberto Donadoni ketvirtadienį neteko užimamų pareigų, šalies futbolo federacijai atsisakius pratęsti sutartį. Europos čempionato ketvirtfinalio mačą planetos čempionė Italija po baudinių serijos 2:4 pralaimėjo Ispanijos komandai. Pasak spaudos, 44 metų R. Donadonį Italijos futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio pareigose jau kitą savaitę pakeis Marcello Lippi. Jo vadovauja Italijos vienuolikė 2006 metais laimėjo pasaulio čempionatą Vokietijoje.