Europoje debiutavusi A. Golovkina toliau kovos dėl medalių

2015 01 31 6:00
Aleksandra Golovkina šiandien atliks laisvąją programą. LŽ archyvo nuotrauka

XII Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Austrijoje ir Lichtenšteine 14 vietą dailiojo čiuožimo varžybose užėmusi Lietuvos sportininkė Aleksandra Golovkina sėkmingai pasirodė ir Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse Švedijoje.

Moterų varžybose debiutavusios šešiolikmetės čiuožėjos trumpoji programa ketvirtadienį buvo įvertinta 45,01 balo. Tai reiškia, kad ji užėmė 23 vietą ir pateko tarp 24 pajėgiausių (iš 38 startavusių) sportininkių, kurios šiandien toliau kovos dėl medalių laisvojoje programoje.

Po trumposios programos pirmauja trys Rusijos čiuožėjos – pasaulio jaunių čempionė Jelena Radionova (70,46 balo), 2013 metų Senojo žemyno bronzos medalininkė Jelizaveta Tuktamyševa (69,02 balo) ir praėjusių metų planetos pirmenybėse ketvirta likusi Anna Pogorilaja (66,10 balo).

A. Golovkina šį sezoną dar dalyvavo ir Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) rengiamuose „Ice Challenger“ serijos turnyruose. „Ice Challenger“ serijos varžybų vardas buvo suteiktas 10 kasmet vykstančių tarptautinių suaugusiųjų turnyrų, kuriems ISU nustatė aukštesnius reikalavimus nei įprastoms tarptautinėms varžyboms. Taip sportininkams atsirado daugiau galimybių dalyvauti aukšto lygio ISU varžybose ir rinkti taškus Europos bei pasaulio čempionatams.

Vienas čiuožėjas galėjo vykti tik į 3 šios serijos varžybų etapus. A. Golovkina per turnyrą Rygoje buvo penkta, Varšuvoje – trečia, o Zagrebe – septinta.

Susumavus 10 etapų visų dalyvių rezultatus Lietuvos atstovė, surinkusi 293,22 balo, galutinėje įskaitoje tarp 107 sportininkių užėmė dešimtąją vietą. „Ice Challenger“ čempione tapo šiuo metu antrąją vietą Europos pirmenybėse užimanti rusė J. Tuktamyševa. Ji per tris etapus surinko 389,97 balo.

O Švedijos sostinėje Stokholme ketvirtadienį medalius išsidalijo ledo šokėjų poros. Pirmą kartą Europos čempionais tapo Prancūzijos atstovai Gabriella Papadakis ir Guillaume'as Cizeronas. Jie laimėjo ir trumpąją, ir laisvąją programas bei surinko 179,97 taško. Sidabro medaliai atiteko Italijos šokėjams Annai Cappellini ir Lucai Lanotte (171,52), bronzos - rusams Aleksandrai Stepanovai ir Ivanui Bukinui (160,95). Laisvojoje programoje varžėsi 19 pajėgiausių Europos porų.

Kaip jau rašėme, Lietuvos šokėjai Taylor Tran ir Saulius Ambrulevičius, atlikę trumpąją programą, užėmė 24 vietą.