Europoje įsibėgėja draugiškų rungtynių ekspresas

2008 05 28 0:00

Likus 10 dienų iki Europos futbolo čempionato Austrijoje ir Šveicarijoje pradžios, jame dalyvaujančios nacionalinės ekipos tęsia draugiškų rungtynių maratoną.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas Vengrijos sostinėje, kur naujo trenerio olando Erwino Koumano vadovaujama šios šalies vienuolikė šeštadienį 3:2 įveikė Europos čempionės titulą ginsiančią Graikijos rinktinę. Po įvartį nugalėtojams pelnė Balaszas Dzsudzsakas, Rolandas Juhaszas ir Krisztianas Vadoczas. Graikų komandoje tiek pirmo, tiek antro kėlinio pabaigoje pasižymėjo Ioannis Amanatidis ir Nikos Kacuranis.

Per kitus šeštadienio mačus Europos pirmenybių dalyvės iškovojo po pergalę. Kelis puolėjų tandemus išbandžiusi Kroatija tik dėl saugo Niko Kovačo įvarčio 1:0 įveikė Moldovos rinktinę. O čempionato šeimininkai Šveicarijos futbolininkai po keturių iš eilės nesėkmių žaisdami draugiškas varžybas pagaliau iškovojo svarbią pergalę. Šveicarai po Valono Behrami ir rinktinės kapitono Alexanderio Frey įvarčių 2:0 nugalėjo Slovakiją. Olandijos futbolininkai 3:0 sutriuškino Ukrainos ekipą. Įvarčiais Marco Van Basteno treniruojamoje komandoje pasižymėjo "Liverpool" ekipos futbolininkai Dirkas Kuytas ir Ryanas Babelis bei rezultatyviausias Olandijos čempionato žaidėjas Amsterdamo "Ajax" klubo puolėjas Klaasas Jan Huntelaaras. Tarp "Oranžinių" nebuvo kelių futbolininkų: Robinas van Persie ir Mario Melchiotas dar neatsigavo po patirtų traumų, o Ruudui van Nistelrooy'ui, Arjenui Robbenui, Janui Vennegoor of Hesselinkui, Edwinui van der Sarui ir Wesley Sneijderui leista vėliau prisidėti prie nacionalinės rinktinės.

Sekmadienį kontrolines varžybas Turkijos rinktinė 2:3 pralaimėjo Urugvajaus ekipai. Įvarčius turkams pelnė Arda Turanas ir Nihatas Kahveči. Nugalėtojai du įvarčius pelnė baudiniais nuo 11 m žymos.

Pirmadienį draugiškų rungtynių ciklą pradėjo ir Europos čempionatui besiruošiančios Švedijos ir Lenkijos rinktinės. Švedijos futbolininkai namie 1:0 įveikė Slovėnijos vienuolikę. Pergalingą įvartį pirmo kėlinio pabaigoje įmušė saugas Tobias Linderothas. Šias rungtynes praleido keli pagrindiniai Švedijos rinktinės žaidėjai - Zlatanas Ibrahimovičius, Fredrikas Ljungbergas ir Kimas Kallstromas. Tačiau po ilgesnės pertraukos rinktinėje žaidė veteranas, 36 metų puolėjas Henrikas Larssonas.

Taip pat be kelių pagrindinių žaidėjų rungtyniavusi Lenkijos rinktinė savo treniruočių aikštėje tik susitikimo pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą per susitikimą su Makedonijos ekipa - 1:1. Svečiai pirmavo po Roberto Petrovo įvarčio, o rezultatą tiksliu smūgiu nuo 11 m žymos 83 rungtynių minutę išlygino puolėjas Radoslawas Matusiakas.