Europos baidarių slalomo čempionate lietuviai yrėsi lėtokai

2015 08 29 20:35

Krokuvoje vykstačiame Europos baidarių slalomo čempionate lietuviai neprasiyrė  į pusfinalius.

Vyrai startavo K1 baidarių klasėje.

Ketvirtadienį U-23 amžiaus grupėje pirmajame iš dviejų kvalifikaciniame plaukime geriausiai sekėsi Simantui Mažeikiui. Atletas trasą įveikė per 145,99 sekundės (įskaitant 52 baudos taškus) ir užėmė 46 vietą. S. Mažeikiui praplaukus vartus ne pagal taisykles, teisėjų skirti 50 baudos taškų neleido patekti tarp 20 geriausiųjų, keliaujančių į pusfinalį. Antrasis tarp lietuvių V. Rasimavičius trasą įveikė per 210,14 sekundžių (108 baudos taškai) ir liko 50-as.

Antrajame kvalifikaciniame plaukime sėkmingiausias tarp lietuvių buvo V.Rasimavičius. Sportininkas susikaupė ir trasą įveikė per 102,09 sekundės (8 baudos taškai) ir užėmė 26 vietą. S. Mažeikis trasą įveikęs per 103,52 sekundės (6 baudos taškai) užėmė 28 vietą.

J. Minialga pirmajame plaukime trasą įveikė per 226,77 (58 baudos taškai), 51 vieta, bei antrajame plaukime per 148,89 (10 baudos taškų), 31 vieta.

U-18 amžiaus grupėje sėkmingiausiai tarp kartelių nardė J. Kišūnas abu kvalifikacinius plaukimus įveikęs stabiliu laiku. Pirmajame plaukime įveikęs trasą per 108,76 (6 baudos taškai) sportininkų rikiuotėje užėmė 38 vietą, tačiau į pusfinalio barjerą įveikusių 20-tuką nepateko. Antrajame plaukime sportininkas trasą įveikė per 111,07 sekundės (4 baudos taškai), užėmė 20 vietą. Ši vieta taip pat neleido patekti tarp 10 sportininkų, peržengusių kvalifikacijos barjerą.

M. Varslavėnas lietuvių tarpe plaukė antras pagal rezultatus. Penkiolikmetis sportininkas pirmajame kvalifikaciniame plaukime sugaišo daug laiko kartodamas du plaukimus pro vartus ir trasą įveikęs per 183,68 sekundes (10 baudos taškų) užėmė 47 vietą. Antrajame kvalifikaciniame plaukime sekėsi ženkliai sklandžiau. M. Varslavėnas trasą įveikė per 138,24 (10 baudos taškų) ir užėmė 25 vietą. Trečioje vietoje likusio Šarūno Zakarkos rezultatai: 201,27 (64 baudos taškai), 48 vieta, ir 243,22 (64 baudos taškai), 27 vieta.

Penktadienį startavo vienintelė dailiosios lyties atstovė Lietuvos baidarių slalomo rinktinėje E. Baranauskaitė U-23 amžiaus grupėje K1 baidarių klasėje. Sportininkė abu kvalifikacinius plaukimus plaukė stabiliai, tačiau pritrūko greičio, kad prasibrautų į sekantį etapą. Pirmojo plaukimo laikas yra 130,80 (6 baudos taškai) , 29 vieta , o antrojo plaukimo laikas – 125,48 (4 baudos taškai), 14 vieta. Po pirmojo plaukimo į pusfinalius pateko 15 greičiausių sportininkių. Antrajame kvalifikaciniame plaukime buvo atrinktos dar 5 greičiausiai trasą įveikusios sportininkės.

Šiandien vyrai startuoja 3 baidarių komandinėje rungtyje 3 x K1. Laikas trasoje fiksuojamas nuo momento, kuomet pirmasis sportininkas kirto starto liniją iki momento, kai paskutinysis sportininkas kerta finišo liniją. U-18 grupėje lietuviai užėmė 13-ą vietą, o U-23 grupėje 15-ą vietą.