Europos čempionai priešinosi du kėlinius

2009 08 25 0:00
Rusijos krepšininkams vakar nesisekė sulaikyti rezultatyviai žaidusio K.Lavrinovičiaus (kairėje).

Po šalto nokdauno nuo Ispanijos krepšininkų Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė gali lengviau atsipūsti - vakar Graikijoje įveikti Europos čempionai rusai.

Skaudžiu pralaimėjimu šeimininkams (74:100) baigę turnyrą Ispanijoje, Europos krepšinio čempionatui besirengiantys mūsų šalies krepšininkai atvyko į degančių miškų apsuptus Atėnus dalyvauti keturių komandų Akropolio turnyre. Per pirmas turnyro rungtynes vakar Ramūno Butauto auklėtiniai 78:61 (23:18, 13:16, 26:13, 16:14) nugalėjo Lenkijoje Europos čempionų titulą ginsiančią Rusijos rinktinę.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Kšyštofas Lavrinovičius, pelnęs 15 taškų. 14 prie pergalės pridėjo Marijonas Petravičius, 12 - Darjušas Lavrinovičius. Rusijos komandoje geriausiai sekėsi Kelly MacCarty - 13 taškų.

Lietuvos rinktinei tai buvo šeštos draugiškos rungtynės ir trečia pergalė.

Prieš Akropolio taurės turnyrą Rusijos rinktinės treneris Davidas Blattas kandidatų sąrašą sumažino iki 13 žaidėjų. Nereikalingas tapo 28 metų 207 cm ūgio vidurio puolėjas Jurijus Vasiljevas. Be to, Europos čempionate Rusijai neatstovaus lyderiai Johnas Robertas Holdenas ir Andrejus Kirilenka.

Pats varžovų treneris prieš turnyrą pripažino, kad šįkart į Rusijos rinktinę suburti mažiau patyrę ir jaunesni, tačiau energingesni žaidėjai. Todėl D.Blattas apie titulo apgynimą Europos čempionate kalba labai atsargiai: "Pakartoti laimėjimą visada sunkiau, nei laimėti pirmą kartą. Net ir su visais pajėgiausiais žaidėjais mums tai padaryti būtų nepaprastai sunku."

Rungtynes vakar sėkmingiau pradėjo Rusijos krepšininkai, kurie pabandė nutolti - 8:5. Tuomet mūsiškių bandymai atakuoti iš toli pakeitė dvikovos eigą - po Simo Jasaičio, Lino Kleizos ir K.Lavrinovičiaus tritaškių Lietuvos rinktinė turėjo 10 taškų skirtumą - 21:11. Ketvirčio pabaigoje rusai sumažino skirtumą, tačiau po pirmų dešimties minučių lietuviai buvo priekyje 23:18.

Antro kėlinio pradžioje po nesportinės Andrejaus Voroncevičiaus pražangos Darjušas Lavrinovičius šešiais iš eilės pelnytais taškais padėjo susigrąžinti dviženklę persvarą (29:18). Tačiau kitiems mūsiškiams nesisekė taip sėkmingai rinkti taškų, tad iki didžiosios pertraukos iš šio pranašumo liko tik 2 taškai (36:34).

Per trečią kėlinuką lietuviai atkuto ir baigiantis ketvirčiui susikrovė nemenką - 17 taškų - atsargą (62:45). Jos pakako, kad Akropolio turnyre mūsų šalies rinktinė sąskaiton įsirašytų pirmą pergalę.

Vakar vakare turnyre susitiko Graikijos ir Serbijos rinktinės. Šiandien 19 val. mūsų krepšininkai jėgas išmėgins su serbais.