Europos čempionai užkariavo pasaulį

2010 07 12 0:00
A.Iniesta tapo auksinio įvarčio autoriumi.
AFP/Scanpix nuotraukos

2008 metų Europos futbolo čempionė Ispanija nuo šiol galės vadintis ir stipriausia pasaulio rinktine. Ispanai vakar triumfavo pasaulio futbolo čempionato PAR finale, po pratęsimo 1:0 įveikę Olandijos rinktinę.

Po pergalės ispanai verkė iš džiaugsmo. Iki šiol jie niekada nebuvo žaidę pasaulio pirmenybių finale. Tuo metu Olandijai tai buvo jau trečiasis nesėkmingai susiklostęs finalas. Anksčiau oranžiniams teko pripažinti varžovų pranašumą lemiamose rungtynėse 1974 ir 1978 metais.

Finalo rungtynes kur kas aktyviau pradėjo Ispanijos futbolininkai. 5 minutę pavojingą Sergio Ramoso smūgį galva atrėmė olandų vartininkas Maartenas Stekelenburgas. Netrukus po S.Ramoso smūgio rikošetu atšokęs kamuolys nuskriejo virš vartų.

Po šio epizodo žaidimas nurimo, kova persikėlė į aikštės vidurį. Pirmame kėlinyje netrūko kietos kontaktinės kovos ir grubių pražangų.

Antrą kėlinį didele sparta pradėjo Olandijos rinktinė. Oranžiniai ėmė spausti varžovus. 62 minutę puikią progą pasižymėti turėjo Arjenas Robbenas. Jis pabėgo nuo gynėjų, tačiau smūgį į vartus kojomis sugebėjo atremti ispanų vartininkas Ikeras Casillasas. Po dešimties minučių labai panašios progos neišnaudojo jau ispanas Davidas Villa.

82 minutę A.Robbenas dar kartą pabėgo nuo varžovų, tačiau nesugebėjo suvaldyti kamuolio.

Rungtynių pabaigoje abi komandos žaidė atsargiai, o pratęsimo pradžioje ispanai vėl perėmė iniciatyvą. Labai aktyvus buvo Cescas Fabregasas, bet jam vis nepavykdavo pralaužti varžovų gynybos.

109 minutę antrą geltoną kortelę gavo olandas Johny Heitinga ir ispanai galutinai perėmė iniciatyvą. Auksinė ataka sekė 116 minutę. C.Fabregasas atliko perdavimą Andresui Iniestai ir šis iš dešiniojo krašto pasiuntė kamuolį į vartus.

Ispanija išsaugojo pergalingą rezultatą ir pirmą kartą savo šalies istorijoje iškovojo pasaulio taurę.

Olandija - Ispanija 0:1 (0:0), po pratęsimo. Johanesburgas. Teisėjas - Howardas Webbas (Anglija). Įvartis - Andresas Iniesta (116).

Raudonoji kortelė - Johny Heitinga (Olandija, 109 min.).

Įspėjimai - Robinas van Persie, Markas van Bommelis, Nigelas de Jongas, Giovanni van Bronckhorstas, Johny Heitinga, Arjenas Robbenas, Joris Mathijsenas, Gregory van der Wielis (Olandija), Carlesas Puyolis, Sergio Ramosas, Joanas Capdevila, Andresas Iniesta (Ispanija).