Europos čempionate G. Titenis kovos dėl antro medalio

2014 08 20 19:55
Pusfinalyje Giedrius Titenis užėmė penktąją vietą. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Kinijoje surengtose pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse plaukikė Rūta Meilutytė šią savaitę iškovojo du aukso medalius ir jau ketvirtadienį iškeliauja į Berlyną. Ten vykstančiame Europos čempionate ji startuos šeštadienį, o ketvirtadienio vakarą Giedrius Titenis varžysis jau dėl antro Senojo žemyno pirmenybių medalio.

25-erių G. Titenis antradienį iškovojo Europos čempionato bronzą plaukdamas 100 m krūtine, o trečiadienio vakarą dvigubai ilgesnėje distancijoje Žilvino Ovsiuko auklėtinis pelnė teisę kovoti dėl antro medalio.

Sėkmingas pusfinalis

Vyrų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje G. Titenis užėmė penktąją vietą - 2:10,05 (antrajame plaukime lietuvis finišavo antras) ir pateko tarp aštuonių stipriausių šios rungties meistrų. Greičiau už lietuvį plaukė britas Ross Murdochas (2:08,65), vokietis Marco Kochas (2:08,83), britas Andew Willisas (2:08,93) ir rusas Ilja Chomenka (2:10,00).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine finalas vyks ketvirtadienį 19.46 val. Lietuvos laiku. 2009 metais pasaulio čempionate Romoje (Italija) šioje rungtyje G. Titenis iškovojo bronzos medalį.

Trečiadienį per atrankos varžybas G. Titenis antrame plaukime 200 m distanciją įveikė antras – 2:11,83, o bendrojoje įskaitoje tarp 37 sportininkų jo rezultatas buvo penktas. Kitas mūsų plaukikas Igoris Kozlovskis per šios rungties atranką bendrojoje įskaitoje užėmė 19 vietą (2:14,36).

Kiti du trečiadienį kvalifikacijoje startavę Lietuvos plaukikai į kitą etapą nepateko. Eva Gliožerytė plaukdama 100 m nugara bendrojoje įskaitoje užėmė 37 poziciją (1:06,57), ji aplenkė tik dvi varžoves. Vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje 28 vietą (26,47 sek.) tarp 40 dalyvių užėmė Gytis Stankevičius.

Ketivrtadienio rytą net keturi Lietuvos plaukikai dalyvaus vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje. Pirmojoje grupėje (iš aštuonių) 10.47 val. Lietuvos laiku startuos Tadas Duškinas ir Deividas Margevičius, penktojoje (10.51 val.) - Mindaugas Sadauskas ir Simonas Bilis.

Dukart jaunimo olimpinių žaidynių čempionė Rūta Meilutytė netrukus atkeliaus į Berlyną./Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

R. Meilutytė keliauja į Berlyną

Jau šeštadienį Berlyne turėtų startuoti pasaulinio lygio žvaigždė - olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė R. Meilutytė. Kinijos mieste Nandzinge tebevykstančių pasaulio jaunimo vasaros olimpinių žaidynių plaukimo varžybose 17-metė Johno Ruddo auklėtinė iš Lietuvos trečiadienį per finalą greičiausiai įveikė 100 m krūtine (1:05,39) ir iškovojo jau antrą aukso medalį. Sidabrą pelnė varžybų šeimininkė kinė Yun He (1:07,49), bronzą - ukrainietė Anastasija Maliavina (1:08,16). Pirmadienį tituluočiausia visų laikų Lietuvos plaukikė Kinijoje iškovojo auksą plaukdama 50 m krūtine (30,14 sek.), tai - viena mėgstamiausių jos rungčių. Nuo 2013-ųjų rugpjūčio 3 dienos Rūtai priklauso šios rungties Europos ir pasaulio rekordai - 29,48 sekundės.

Šeštadienį Vokietijos sostinėje R. Meilutytė numačiusi dalyvauti dviejų rungčių atrankos varžybose. 10.34 val. ji plauks 50 m krūtine, o 11.06 val. - 50 m laisvuoju stiliumi.