Europos čempionate Lietuvos šokėjai dvylikti

2008 01 28 0:00
Palyginti su praėjusiu čempionatu, Lietuvos pora šiemet pakilo 6 laipteliais aukščiau.

Kroatijos sostinėje pasibaigusiose Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse šokių ant ledo varžybose Lietuvos pora Katherine Copely ir Deividas Stagniūnas tarp 23 porų užėmė dvyliktą vietą. Penktadienį laisvojoje programoje Lietuvos šokėjai buvo dvylikti, tokią pat vietą užėmė ir bendrojoje įskaitoje, surinkę 158,98 balo.

2007 metų Europos čempionate Varšuvoje (Lenkija) K.Copely ir D.Stagniūnas buvo aštuoniolikti.

Aukso medalius pirmą kartą karjeroje iškovojo rusai Oksana Domnina ir Maksimas Šabalinas. Laimėję laisvąją programą Rusijos čiuožėjai bendroje įskaitoje surinko 207,14 balo ir 1,22 balo aplenkė Senojo žemyno čempionės titulą praradusią Prancūzijos porą - Isabelle Delobel ir Olivierį Schoenfelderį. Bronzos medaliai įteikti kitam Rusijos duetui Janai Chochlovai ir Sergejui Novickiui (197,06 balo).

12. Katherine Copely/Deividas Stagniūnas (Lietuva) - 158,98

Moterų varžybose jau pirmą dieną kovą baigė tokio rango varžybų debiutantė 15-metė Beatričė Rožinskaitė. Trumpojoje programoje lietuvė surinko 24,07 balo ir liko 40-a.

O čempionės titulą apgynė italė Carolina Kostner. Surinkusi 171,28 balo italė 1,84 balo aplenkė šeštadienį laisvąją programą laimėjusią ir sidabrą antrus metus iš eilės iškovojusią šveicarę Sarah Meier. Bronza teko pirmenybių debiutantei iš Suomijos Laurai Lepisto - 165,65 balo. Po trumposios programos antrojoje vietoje buvusi kita suomė - praėjusių pirmenybių bronzos medalininkė Kiira Korpi - laisvojoje programoje buvo tik penkta ir bendroje įskaitoje taip pat liko penkta.

Aukso medalį vyrų varžybose iškovojo čekas Thomas Verneris. Pernai Lenkijoje laimėjęs sidabrą, T.Verneris laimėjo ir laisvąją programą ir bendroje įskaitoje surinko 232,67 balo. Sidabro medalis įteiktas 2005 ir 2006 metų pasaulio čempionui šveicarui Stephane'ui Lambielui (225,24 balo), kuris po pirmosios varžybų dienos buvo trečias, o praėjusių metų pasaulio ir Europos pirmenybių nugalėtojas prancūzas Brianas Joubertas (219,45 balo) tenkinosi tik bronza.

Sportinių šokių varžybų čempiono titulą apgynė Vokietijos duetas Aliona Savchenko ir Robinas Szolkowy. Surinkę 202,39 balo, nugalėtojai įtikinamai aplenkė sidabrą iškovojusią pirmenybių debiutantę Rusijos porą Mariją Muchortovą ir Maksimą Trankovą (169,41 balo). Bronzos medaliai teko dar vieniems čempionato debiutantams iš Rusijos Yuko Kawaguchi ir Aleksandrui Smirnovui (167,25), kurie po trumposios programos buvo ketvirti.