Europos čempionė

2012 07 09 8:01

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate 28 metų Laura Asadauskaitė savaitgalį iškovojo aukso medalį ir pateikė dar vieną dovaną Lietuvos sporto gerbėjams Valstybės dienos proga.

Moterų varžybų finale L.Asadauskaitė surinko 5452 taškus. Fechtavimosi rungtyje ji pelnė 928 taškus ir buvo penkta, plaukime su 1132 taškais užėmė dvyliktą vietą, jojimo varžybose su 1144 taškais liko tik 29-ta, bei su 2248 taškais laimėjo kroso ir šaudymo dvikovę.

Tai pirmas lietuvaitės aukso medalis Europos čempionate individualioje rungtyje. 2008 metais Maskvoje ji iškovojo sidabrą.

Sidabrą Sofijoje šiemet pelnė ukrainietė Irina Chochlova (5408 tšk.), o bronzos medaliu pasipuošė kita Ukrainos atstovė Hanna Buriak (5392 tšk.). 20-metė Gintarė Venckauskaitė užėmė 19-ą vietą (5104 tšk.), o 22-ejų Lina Batulevičiūtė liko 31-a (4908 tšk.). Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė su 5324 taškais užėmė penktąją vietą.

Po auksinio finišo L.Asadauskaitė kalbėjo: "Esu labai laiminga, nes norėjau nugalėti. Jaučiau, kad galiu tai padaryti ir padariau."

Nors po jojimo varžybų lietuvė buvo tik šešta, tačiau visas varžoves aplenkė sau palankioje bėgimo ir šaudymo rungtyje.

"Kai turėjau startuoti paskutinėje rungtyje, sužinojau, kad skirtumas nuo lyderės yra tik 22 sekundės. Man tai nebuvo problema. Žinojau, kad galiu panaikinti šį skirtumą", - užtikrintai kalbėjo nugalėtoja.

Europos čempionei ši pergalė pridės dar daugiau pasitikėjimo prieš artėjančias Londono olimpines žaidynes. Paklausta, ar tikisi medalio ir svarbiausiose metų varžybose, L.Asadauskaitė atsakė: "Europos čempionate nebuvo visų stipriausių sportininkių. Londone bus nepalyginamai sunkiau. Norint laimėti medalį ten, privalėsiu būti dvigubai geresnė, nei Sofijoje. Žinoma, aš stengsiuosi iš visų jėgų, kaip ir visada. Jeigu bus lemta, iškovosiu medalį ir ten."

Komandų varžybose Sofijoje Lietuvos merginos surinko 15 464 taškų ir liko penktos. Nugalėjo Rusijos (15 856 tšk.) trejetas, aplenkęs Vengrijos (15 780 tšk.) ir Didžiosios Britanijos (15 764 tšk.) komandas.

Europos čempionate prasčiau sekėsi Lietuvos penkiakovininkams. Vyrų varžybų finale 25-erių Justinas Kinderis surinko 5620 taškų ir buvo 17-as, o 27-erių Tomas Makarovas su 5176 taškais liko paskutinis - 36-as. J.Kinderis fechtavimosi rungtyje surinko 712 taškų ir liko 33-ias, plaukime su 1288 taškais užėmė dešimtą vietą, jojimo varžybose pelnęs tik 1120 taškų tenkinosi 32-ąja pozicija ir kroso bei šaudymo dvikovėje su 2500 taškais užėmė trečiąją vietą. T.Makarovas užėmė 20-tą vietą fechtavimosi (808 tšk.) rungtyje, liko 32-as plaukime (1176 tšk.), 16-as jojimo varžybose (1180) ir paskutinis - 36-as - kroso bei šaudymo dvikovėje (2012 taškų).

Čempionu tapo italas Riccardo De Luca (5888 tšk.), antrą vietą užėmė vengras Robertas Kasza (5836 tšk.), o bronza džiaugėsi kitas Vengrijos atstovas Bence Demeteras (5824 taškai).

Vakar L.Asadauskaitė kartu su J.Kinderiu iškovojo sidabrą mišrių dvejetų varžybose. Lietuviai kartu su Baltarusijos pora Anastasija ir Michailu Prokopenko šaudymo ir bėgimo dvikovėje užfiksavo identišką laiką, tačiau baltarusių pergalę teisėjai nustatė tik išnagrinėję finišo įrašą - M.Prokopenko liniją kirto akimirksniu greičiau už J.Kinderį.