Europos plaukimo čempionate pagerintas Lietuvos rekordas. G. Titenis – finale

2015 12 02 14:16
Giedrius Titenis į pusfinalį nuplaukė greičiausiai. AFP/Scanpix nuotrauka

Jau pirmą Europos plaukimo čempionato 25 m ilgio baseine Netanijoje (Izraelis) dieną Giedrius Titenis pagerino Lietuvos rekordą ir užtikrintai pasiekė pusfinalį.

Plaukdamas 50 m krūtine atrankoje 26-erių Giedrius sugaišo 26,45 sekundės ir tarp visų 50 kvalifikacinių plaukimų dalyvių buvo pirmas. Sykiu lietuvis 0,46 sekundės pagerino savo paties 2013 metais pasiektą šalies rekordą 25 m ilgio baseine.

Plauks finale

Pusfinalyje lietuvis distanciją įveikė per 26,58 sek. ir tarp 16 pusfinalio dalyvių buvo 7-tas.

Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine Giedrius Titenis pateko į 50 m nuotolio krūtine finalą.Finalas vyks 18 val. 43 min.

Kiti rezultatai

Kitas mūsų šalies atstovas 18-metis Andrius Šidlauskas šioje rungtyje nuotolį įveikė per 27,41 sekundės ir bendrojoje įskaitoje liko 27-tas. Iki pusfinalio jam pritrūko 0,33 sekundės. Pusfinalio ir finalo plaukimai vyks trečiadienį vakare.

Danas Rapšys šį vakarą varžysis finale.LŽ archyvo nuotrauka

Tiesiu taikymu trečiadienio rytą į finalą prasibrovė Danas Rapšys. 200 m nuotolį nugara 20-metis plaukikas įveikė per 1 minutę 52,84 sekundės ir tarp 37 atletų buvo septintas. Finalas įvyks trečiadienį 17.46 val. Prieš dvejus metus Danijoje vykusiame žemyno čempionate (25 m baseine) D. Rapšys šioje rungtyje buvo penktas.

Kitiems Lietuvos plaukikams varžybų atrankoje sekėsi prasčiau. Plaukdamas 100 metrų peteliške Deividas Margevičius (52,54 sek.) ir Povilas Strazdas (53,53) užėmė atitinkamai 26 ir 40 vietas. Kvalifikacijoje varžėsi 49 sportininkai.