Europos rankinio čempionate triumfavo Prancūzijos rinktinė

2014 01 26 21:48
Prancūzijos rinktinė AFP/Scanpix nuotrauka

Herninge (Danija) baigėsi Europos rankinio čempionatas. Senojo žemyno aukso medalius iškovojo daminavę prancūzai, kurie finale 41:32 (23:16) įveikė čempionės titulą gynusią Danijos ekipą.

Olimpiniai čempionai iš Prancūzijos nuo pirmų mačo akimirkų ignoravo sausakimšoje „Boxen“ arenoje šeimininkus palaikiusius gerbėjus ir išsiveržė į priekį pelnydami trimis įvarčius. Prabėgus 4 minutėms danams pagaliau pavyko pramušti varžovų vartus, tačiau prancūzai ir toliau tolo – sužaidus 8 min. buvo priekyje 7:2.

Iš viso prabėgus 22 minutėms prancūzų persvara jau buvo dviženklė (17:7). Visgi susiėmę besibaigiant pirmai rungtynių pusei sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 7 įvarčių (23:16).

Po pertraukos grįžę Prancūzijos rankininkai toliau nemažino apsukų. Sužaidus 50 minučių jie vėl turėjo dviženklę persvarą – 35:25. Nors danai stengėsi kabintis, prancūzai tiesiog buvo galingesni – 41:32.

Daugiausiai įvarčių nugalėtojams pelnė Michaelis Guigou, pasižymėjęs 10 kartų. 9 įvarčius danams įmušė Mikellis Hansenas. Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas prancūzas Nikola Karabatičius.

Tai trečias Prancūzijos rankininkų triumfas Europos čempionate (2006, 2010 ir 2014 m.)

Europos pirmenybių bronza pasidabino Ispanijos komanda, mažajame finale 29:28 palaužusi Kroatijos rankinio rinktinės pasipriešinimą.