LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Evaldas Petrauskas kovos dėl medalio

2017 06 21 6:00
Evaldą Petrauską nuo Europos čempionato medalio skiria viena pergalė.
Evaldą Petrauską nuo Europos čempionato medalio skiria viena pergalė. Reuters/Scanpix nuotrauka

Pirmą pergalę Europos čempionate iškovojo Lietuvos boksininkai. Ukrainos mieste Charkove vykstančias pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio Europos čempionato prizininkas Evaldas Petrauskas.

Londono olimpiados prizininkas svorio kategorijos iki 64 kg turnyre buvo skirstytas ketvirtuoju, tad iš karto pateko į antrą etapą. Aštuntfinalyje 25-erių E. Petrauskas taškais 4:1 (30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 28:29) įveikė italą Paolą de Lernią.

Pergalė aštuntfinalyje garantavo E. Petrauskui kelialapį į šių metų pasaulio čempionatą, kuris Hamburge (Vokietija) prasidės rugpjūčio 25 dieną.

„Kova vyko sklandžiai, pavyko įvykdyti trenerio reikalavimus, kovojau visa širdimi ir kiekviename raunde atidaviau visas jėgas. Be to, buvo gana parankus varžovas. Prieš čempionatą su treneriais daug dėmesio skyrėme fiziniam pasirengimui bei ištvermei ir tai pateisino lūkesčius. Dabar prasidės kova dėl medalių. Bus labai sunku, nes laukia aukštas varžovas, bet aš pasiryžęs eiti toliau ir kovosiu negailėdamas jėgų“, – sakė 163 cm E. Petrauskas, kuris ketvirtfinalyje susitiks su 16 cm aukštesniu varžovu. Šiandien vyksiančiame ketvirtfinalyje lietuvio varžovas bus Hadi Hassanas Srouras. Norvegijai atstovaujantis H. H. Srouras aštuntfinalyje taškais 4:1 įveikė škotą Robbie McKechnie. Dvikovos nugalėtojas užsitikrins Europos pirmenybių medalį.

21-erių H. H. Srouras šiais metais tapo Norvegijos ir Šiaurės šalių čempionu, o Europos jaunimo iki 22 metų čempionate užėmė 10 vietą. Praėjusiais metais norvegas dalyvavo tiek Europos, tiek ir pasaulio zonų olimpiniuose atrankos turnyruose ir juose pralaimėjo jau pirmąsias kovas. Pirmą kovą H. H. Srouras pralaimėjo ir praėjusiame Europos čempionate.

H. H. Srouras yra dalyvavęs dvejuose turnyruose Lietuvoje. 2015 metais Algirdo Šociko turnyre Kaune jis pateko į finalą ir pelnė sidabro medalį, 2012 metais Dano Pozniako jaunimo turnyre Vilniuje norvegas pralaimėjo pirmame rate.

Europos čempionate nepasisekė iš karto į aštuntfinalį patekusiam Mariui Vyšniauskui, kovojančiam svorio kategorijos iki 52 kg varžybose. 30-metis M. Vyšniauskas aštuntfinalyje neprilygo 9 metais jaunesniam vokiečiui Tarikui Omarui Ibrahimui – 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 28:29). 14 kartų Lietuvos čempionu tapusiam M. Vyšniauskui tai buvo trečias Europos čempionatas.