F grupė: čempionai startavo žema pavara

2010 06 16 0:00
Paragvajaus futbolininkų apsuptyje - italas S.Pepe (mėlyni marškinėliai).

Pasaulio futbolo pirmenybėse pirmas rungtynes sužaidė čempionų titulą ginanti Italijos rinktinė. Čempionų startas italų gerbėjų nenudžiugino - jų numylėtiniai susitikimą su Paragvajaus rinktine baigė lygiosiomis.

F grupės rungtynėse pasaulio čempionai pirmieji praleido įvartį, tačiau antrame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą. Rungtynės baigėsi taikiai - 1:1. Kitose šios grupės rungtynėse vakar tarp Naujosios Zelandijos ir Slovakijos rinktinių užfiksuotas analogiškas rezultatas - 1:1.

Žaidėjas išpirko kaltę.

Italijos ir Paragvajaus dvikovoje nuo pirmųjų minučių lijo lietus. Dargana nenumalšino pasaulio čempionų ryžto, ir jie ėmė spausti varžovus. Pirmąsias 15 minučių žaidimas vyko Paragvajaus zonoje, tačiau italams niekaip nepavyko pasižymėti.

Italijos rinktinė ir toliau dominavo, tačiau 39 minutę čempionai praleido netikėtą įvartį. Vienos iš retų atakų metu Paragvajaus rinktinė uždirbo baudos smūgį. Po perdavimo iš krašto gynėjas Antolinas Alcarazas iššoko aukščiau už italus ir galva nukreipė kamuolį tiksliai į vartus - 1:0.

"Aš privalėjau uždengti A.Alcarazą, bet to nepadariau. Todėl visiškai prisiimu kaltę dėl praleisto įvarčio", - po rungtynių atviravo italas Daniele De Rossi.

D.De Rossi savo kaltę išpirko antrame kėlinyje. Nuolatinis italų spaudimas davė vaisių 63 minutę. Po kampinio Paragvajaus komandos vartininkas Justo Villaras nesėkmingai bandė išmušti kamuolį, tuo pasinaudojo D.De Rossi ir iš arti pelnė išlyginamąjį įvartį - 1:1. Pasaulio čempionai bandė išplėšti pergalę, bet patikimos varžovų gynybos nepralaužė. Arčiausiai tikslo 80 minutę buvo Simone Pepe, bet jo smūgį sulaikė J.Villaras.

"Mes labai patenkinti rezultatu, nes visas rungtynes ėjome koja kojon su pasaulio čempionais. Šį kartą žaidėme kaip tikra komanda ir nusipelnėme tokio rezultato", - džiaugėsi Paragvajaus rinktinės treneris Gerardo Martino.

Trauma nerimta

Italijos rinktinės treneris Marcello Lippi po rungtynių bandė menkinti varžovus: "Mane tenkina žaidimas, bet ne rezultatas, nes nusipelnėme pergalės. Antrame kėlinyje varžovai nesukūrė pavojingų situacijų, į vartus smūgiavo tik vieną kartą, o visą dėmesį skyrė gynybai. Kita vertus, mes dar turime gerinti savo žaidimą."

"Po pertraukos mes atrodėme kur kas geriau. Atsilikdami nuo varžovų sugebėjome išlyginti rezultatą, o tai labai svarbu psichologiškai", - pridūrė Italijos rinktinės kapitonas Fabio Cannavaro.

Italų gerbėjams nerimo sukėlė ne tik rezultatas, bet ir vartininko Gianluigi Buffono sveikatos būklė. Po pirmo kėlinio jis buvo pakeistas, o jo vietą vartuose užėmė Federico Marchetti. Pasak M.Lippi, G.Buffonui atsinaujino nugaros skausmai, dėl kurių jis negalėjo tęsti rungtynių. Vis dėlto Italijos rinktinės gydytojai vakar pranešė, kad pagrindinis komandos vartininkas jau galės žaisti kitą susitikimą sekmadienį - tą dieną Italijos varžovė bus Naujoji Zelandija.

Kai fortūna atsuka nugarą...

Slovakijos ir Naujosios Zelandijos rinktinės laikomos F grupės autsaiderėmis, todėl pergalė tarpusavio rungtynėse vienai iš komandų vakar galėjo suteikti šansų prasibrauti į aštuntfinalį. Pasaulio čempionato debiutantai slovakai buvo labai arti pergalės, tačiau ši jiems išsprūdo iš rankų paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Naujosios Zelandijos futbolininkai vakar daug dėmesio skyrė savo vartų saugumui, bet slovakams pavyko pelnyti įvartį antro kėlinio pradžioje - 50 minutę smūgiu galva pasižymėjo Robertas Vittekas.

Slovakams vėliau sėkmingai pavykdavo gintis nuo tiesmukų varžovų atakų - Naujosios Zelandijos rinktinės žaidėjai dažniausiai siųsdavo tolimus perdavimus savo aukštiems puolėjams, tačiau šiems nepavykdavo sukurti pavojaus prie varžovų vartų.

Bet atkaklieji naujazelandiečiai vis dėlto pasiekė savo tikslą. Tai įvyko trečią teisėjo pridėto laiko minutę. Kai Shane'as Smeltzas atliko eilinį tolimą perdavimą, į baudos aikštelę padėti puolėjams atbėgęs gynėjas Winstonas Reidas sugebėjo tiksliai smūgiuoti galva į vartus. Taip jis išplėšė savo komandai tašką - 1:1.

Šiandien pasaulio čempionate baigsis pirmojo turo kovos. H grupėje santykius aiškinsis Hondūras su Čile (14.30 val.) ir Ispanija su Šveicarija (17.00 val.), o vakare (21.30 val.) A grupės komandų PAR ir Urugvajaus dvikova prasidės antrasis čempionato turas.

Italija - Paragvajus 1:1 (0:1). Keiptaunas, 62 869 žiūrovai. Teisėjas - Benito Archundia (Meksika). Įvarčiai - Daniele De Rossi (63); Antolinas Alcarazas (39).

Įspėjimai - Mauro Camoranesi (Italija), Victoras Caceresas (Paragvajus).

Naujoji Zelandija - Slovakija 1:1 (0:0). Rustenburgas, 23 871 žiūrovas. Teisėjas - Jerome Damonas (PAR). Įvarčiai - Winstonas Reidas (90); Robertas Vittekas (50).

Įspėjimai - Tonny Lochheadas, Winstonas Reidas (Naujoji Zelandija); Zdenko Strba (Slovakija).