Favoritai pradėjo tvirtai

2009 09 08 0:00
Dvikovoje su Makedonija graikų rinktinėje rezultatyviausiai žaidė V.Spanoulis (kairėje).

Vakar Lenkijoje prasidėjusiame Europos vyrų krepšinio čempionate turnyro favoritai iškovojo pirmąsias pergales.

Senojo žemyno čempionų titulą ginanti Rusijos rinktinė B grupėje 81:68 (28:21, 11:15, 19:16, 23:16) paklupdė Latvijos komandą, kurią treniruoja lietuvis Kęstutis Kemzūra.

Rusijos krepšininkai šiose rungtynėse pirmavo nuo pirmos iki paskutinės minutės. Pirmame kėlinyje jie buvo atitrūkę 11 taškų (26:15), tačiau latviai tuoj pat priartėjo ir ilgą laiką atsiliko 4-7 taškų skirtumu. Lemiamą pranašumą rusai susikrovė susitikimo pabaigoje. Europos čempionams 24 taškus pelnė ir 9 kamuolius atkovojo natūralizuotas amerikietis Kelly McCarthy, 22 įmetė Sergejus Bykovas, 10 - Timofėjus Mozgovas. Latvių ekipoje išsiskyrė Kasparas Kambala (22 tšk.) ir Kristapas Janičenokas (14 tšk.).

Kitam treneriui iš Lietuvos Jonui Kazlauskui vakar sekėsi kur kas geriau. Jo vadovaujama Graikijos rinktinė A grupėje 86:54 (28:13, 24:15, 17:9, 17:17) sutrypė Makedoniją. Graikai jau dvikovos pradžioje pabėgo į priekį 18:3 ir įrodė, kad intrigos šiame mače tikėtis neverta.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Vasileios Spanoulis, po 11 - Ioannis Bourousis ir Sofoklis Schortsanitis. Makedonijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Jeremiah Massey (12 tšk.) bei Pero Antičius (9).

Vakar vėlai vakare vyko dar šešios pirmojo Europos čempionato turo rungtynės. Tarp jų - ir Lietuvos bei Turkijos dvikova D grupėje.