Favoritai prasibrovė iki pusfinalio

2015 09 11 6:00
Šveicarams Stanislasui Wawrinkai (kairėje) ir Roger Federeriui teks išsiaiškinti, kuris jų stipresnis. AFP/Scanpix nuotrauka

Niujorke prie finišo tiesiosios artėja atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open") kovos - vienetų varžybose liko po keturis pretendentus į nugalėtojų titulus.

Įdomu, kad tiek vyrų, tiek moterų turnyro pusfinaliuose išliko dvi pirmąsias vietas pasauliniuose reitinguose užimantys sportininkai.

Šveicariška dvikova

Nesenstantis šveicarų teniso maestro 34 metų Roger Federeris (2 reitingas) ketvirtfinalyje palaužė prancūzą Richard'ą Gasquet (12) - 6:3, 6:3, 6:1. Dvikova truko tik 1 val. 27 minutes.

17-os Didžiojo kirčio varžybų laimėtojo R. Federerio pusfinalyje laukia dvikova su tėvynainiu Stanislasu Wawrinka (5). Jis 6:4, 6:4, 6:0 nugalėjo PAR tenisininką Keviną Andersoną (15), kuris aštuntfinalyje buvo eliminavęs vieną turnyro favoritų škotą Andy Murray. Po nesėkmingo mačo su S. Wawrinka K. Andersonas prisipažino, kad lemiamais epizodais buvo žingsniu lėtesnis už varžovą.

R. Federeris per savo karjerą 16 kartų iš 19 nugalėjo S. Wawrinką, tačiau šių metų Prancūzijos čempionato ketvirtfinalyje pralaimėjo jam. "Paryžiuje Stanislasas žaidė nuostabiai. Tikiuosi, žiūrovai galės mėgautis dar viena puikia mūsų dvikova. Šveicarija gali džiaugtis turėdama du žaidėjus tokio turnyro pusfinalyje", - prieš ateinančią naktį vyksiančią kovą diplomatiškai kalbėjo R. Federeris.

S. Wawrinka tikino, kad pastaruoju metu jo ir R. Federerio lygis suvienodėjo: "Anksčiau negalėjau sudaryti Roger konkurencijos, nes neatitikau jo lygio. Bet dabar mūsų susidūrimai būna labai atkaklūs ir aš priverčiu R. Federerį nervintis."

Kita pora, kovosianti dėl vietos finale, taip pat intriguoja. Žiūrovų laukia balkaniška akistata - ATP reitingo lyderis N. Džokovičius (1) stos prieš kroatą Mariną Čiličių (9), kuris Niujorke triumfavo pernai.

N. Džokovičius per savo karjerą yra laimėjęs 12 Didžiojo kirčio turnyrų, tačiau Niujorke nugalėjo tik vieną kartą. Tai nutiko prieš ketverius metus.

Padėjo lietus

Moterų vienetų turnyre rumunė Simona Halep (2) 6:3, 4:6, 6:4 pranoko buvusią pirmąją pasaulio raketę iš Baltarusijos Viktoriją Azarenką (20).

Iškovoti pergalę Rumunijos tenisininkei padėjo pakitusios oro sąlygos. Per trečią setą, kai V. Azarenka buvo beperimanti iniciatyvą, Niujorke staiga prapliupo lietus. Dvikova buvo sustabdyta pusantros valandos, o po priverstinės pertraukos S. Halep žaidė tvirčiau ir iškovojo pergalę.

„Antrame sete buvau priversta daug bėgti. Tai kainavo nemažai jėgų. Netikėta pertrauka man padėjo atsigauti. Ačiū, Dieve, už lietų“, - neslėpė S. Halep.

Šeštą kartą per pastaruosius septynerius metus "US Open" turnyro ketvirtfinalyje žaidusi italė Flavia Pennetta (26) 4:6, 6:4, 6:2 nugalėjo čekę Petrą Kvitovą (5). Ši skundėsi, kad prieš mačą negalėjo gerai išsimiegoti.

S. Halep ir F. Pennetta susidurs pusfinalyje. Kitą pusfinalio porą sudarys dvi veteranės: septinto "US Open" trofėjaus siekianti 33-ejų amerikietė Serena Williams (1) ir 32-ejų italė Roberta Vinci. Ji tokio rango varžybų pusfinalyje kovos pirmą kartą.

Atvirojo JAV teniso čempionato prizų fondą sudaro 42,253 mln. dolerių. Vienetų varžybų nugalėtojams atiteks po 3,3 mln. dolerių ir po 2 000 reitingo taškų.