Finišo tiesiojoje - grūstis lentelės viršuje

2009 02 25 0:00
VPU gynybą bando įveikti KU studentas R.Bloškys (viduryje).
LSKL nuotrauka

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate besibaigiant reguliariajam sezonui intriga didėja - likus vienam turui, pirmąją ir ketvirtąją vietą užimančias komandas skiria vos viena pergalė.

17-ajame ture Klaipėdos universitetas (KU) namie netikėtai sutriuškino Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU) - 111:86.

Nuo pirmųjų minučių į priekį pabėgę klaipėdiečiai įpusėjus mačui pirmavo net 59:33. Pedagogai rado savyje jėgų ir po pertraukos atsiliko tik 7 taškais. Tačiau netrukus KU surengė dar vieną spurtą.

"Žaidėjai kovojo ir norėjo laimėti. Taip žaisti reikėjo nuo sezono pradžios, tada nereiktų bijoti, ar pateksime į atkrintamąsias varžybas" - po rungtynių sakė aštuntąją vietą užimančio KU strategas Mindaugas Mockus.

Kitas uostamiesčio universitetas LCC namie irgi šventė pergalę, jis 98:87 nugalėjo Šiaulių universitetą (ŠU) ir užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose. Po šio mačo su LCC ekipa atsisveikino treneris Stacey Hollowellas. Amerikietis netrukus išvyks į gimtinę, kur jis su žmona netrukus susilauks naujagimio.

"Smagu, kad vaikinai pasiekė pergalę. Esu dėkingas lietuviams, kurie padėjo man gerai jaustis šioje šalyje. Išsivežu geriausius prisiminimus apie Lietuvą", - atsisveikindamas sakė S.Hollowellas.

Čempionų titulą ginantis Kauno Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nutraukė trijų nesėkmių seriją - jis 101:94 palaužė pirmenybių lyderę Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandą.

Pirmoje rungtynių dalyje geriau žaidė vilniečiai. Trečiajame ketvirtyje VGTU įgijo 12 taškų persvarą - 59:47. Tuomet VDU pakilo į lemiamą šturmą. Kelių minučių atkarpą kauniečiai laimėjo 18:6 ir išlygino rezultatą. Lemiamas rungtynių minutes čempionai žaidė geriau ir šventė pergalę.

Apmaudžiai rungtynės baigėsi Vilniaus Mykolo Romerio universitetui (MRU), Kaune žaidusiam su vietos Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA). Vilniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 31:17. Po 20 minučių jie pirmavo 47:37. Tačiau po pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Žaidimo ritmą pajutę LKKA studentai smaginosi mėtydami iš toli ir, pralenkę varžovus, pergalės iš rankų nebepaleido - 95:84.

"Varžovai atvyko be kelių pagrindinių žaidėjų, todėl iš pradžių jų neįvertinome. Po pertraukos vyrai susikaupė, pagerino žaidimą gynyboje ir perėmė iniciatyvą", - mačą reziumavo kauniečių treneris Edas Nickus.

LSKL autsaideriai Kauno Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai svečiuose 76:98 nusileido Kauno technologijos universitetui (KTU) ir prarado viltis patekti į ketvirtfinalį.

KU - VPU 111:86 (34:17, 25:16, 22:15, 30:28). E.Lengvinas 32, M.Virbalas, R.Žilevičius po 20; J.Jurgo 34, L.Chmieliauskas 14, D.Ratkevičius ir R.Račkauskas po 9.

LCC - ŠU 98:87 (32:20, 16:26, 27:16, 23:24). L.Jacevičius 29, P.Žurna 23, A.Macevičius 14; Ž.Petraitis 20, G.Jakštas 19, V.Grigaitis 16.

VDU - VGTU 101:94 (20:18, 19:25, 31:26, 31:25). Ž.Janavičius 32, G.Leonavičius 20, Š.Vasiliauskas 19; I.Braziulis 16, R.Stankevičius ir M.Norkus po 15.

KTU - LŽŪU 98:76 (25:18, 25:12, 25:23, 23:23). V.Jasikevičius 34, E.Stanionis 24, T.Černeckis 17; M.Šidlauskas 25, A.Lubys 19, P.Stasiulionis 18.

LKKA - MRU 95:84 (17:31, 20:16, 29:16, 29:21). R.Danys 23, P.Bieliavičius 22, K.Normantas 18; S.Buterlevičius 30, P.Ivanauskas 17, G.Žylė 15.