"Formulės-1" lenktynes trečią kartą laimėjo suomis

2007 09 17 0:00

2007 metų "Formulės-1" lenktynių pasaulio čempionato keturioliktojo etapo - Belgijos "Grand Prix" varžybų - nugalėtoju sekmadienį tapo iš pirmos pozicijos startavęs "Ferrari" komandos narys suomis Kimi Raikkonenas, kuris bendrojoje sezono įskaitoje vis dar yra trečias.

26 metų Suomijos lenktynininkas, kuris šioje trasoje nugalėjo trečią kartą iš eilės, 44 distancijos ratus (308,176 km) įveikė per 1 valandą 20 minučių 39,066 sekundės. Antras po 4,695 sekundės finišavo kitas "Ferrari" ekipos lenktynininkas brazilas Felipe Massa, savo komandai (161 tšk.) garantavęs pergalę šio sezono konstruktorių įskaitoje. Mat praėjusią savaitę Tarptautinė automobilių federacija (FIA) šnipinėjimo skandalo byloje iš "McLaren" komandos atėmė visus šiais metais "Formulės-1" per čempionatų etapus pelnytus taškus konstruktorių taurės įskaitoje bei skyrė 100 mln. JAV dolerių baudą.

Trečiąją bei ketvirtąją vietas lenktynėse Belgijoje sekmadienį užėmė abu "McLaren" lenktynininkai - atitinkamai dukart planetos čempionas ispanas Fernando Alonso bei sezono lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojęs britas Lewisas Hamiltonas.

"Formulės-1" čempionato lyderių rikiuotė, iki sezono pabaigos likus trims etapams: 1. L.Hamiltonas (97 tšk., Didžioji Britanija), 2. F.Alonso (95, Ispanija), 3. K.Raikkonenas (84, Suomija), 4. F.Massa (77, Brazilija), 5. Nickas Heidfeldas (56, Vokietija), 6. Robertas Kubica (33, Lenkija), 7. Heikki Kovalainenas (22, Suomija), 8. Giancarlo Fisichella (17, Italija).

Konstruktorių taurės įskaitoje "Ferrari" tapo nebepavejama (161 tšk.), antra - "BMW Sauber" komanda (90), trečia - "Renault" (39).