G grupė: beveidžiai portugalai

2010 06 16 0:00
Dramblio Kaulo Kranto rinktinės kapitonas K.Toure (dešinėje) neklydo, kalbėdamas apie sustiprėjusią savo komandos dvasią.

"Mirtininkų grupe" pramintas pasaulio futbolo čempionato G grupės turnyras vakar prasidėjo Dramblio Kaulo Kranto ir Portugalijos rinktinių grumtynėmis. Įvarčių šiose rungtynėse įmušta nebuvo, tad abi komandos iškovojo po tašką.

Prieš rungtynes spėliota, ar treneris iš Švedijos Svenas Goranas Erikssonas spėjo tinkamai parengti Dramblio Kaulo Kranto komandą planetos pirmenybėms. Prie šios Afrikos valstybės rinktinės vairo švedas stojo tik kovo 28-ąją. Tačiau prieš rungtynes su Portugalija afrikiečių ekipos gynėjas ir kapitonas Kolo Toure ramino skeptikus, jis teigė, kad S.G.Erikssonas spėjo atlikti didžiulį darbą - rinktinėje iš asmenybių subūrė vieningą stiprią komandą.

K.Toure žodžiai pasitvirtino. Dramblio Kaulo Kranto rinktinė sužaidė solidžias rungtynes, o blankiai rungtyniavę portugalai gali džiaugtis, kad išvengė pralaimėjimo. Portugalijos rinktinės žvaigždė Cristiano Ronaldo blykstelėjo tik dvikovos pradžioje. 11 minutę jis tolimu smūgiu sudrebino varžovų vartų virpstą, tačiau vėliau niekuo nepasižymėjo, buvo nubaustas geltonąja kortele už susistumdymą su varžovu.

Pirmas rungtynių kėlinys buvo blankus, abi komandos vengė atakuoti. O po pertraukos išryškėjo Dramblio Kaulo Kranto rinktinės pranašumas. Afrikiečių žaidimą pagyvino puolėjo Didier Drogbos pasirodymas aikštėje 66 minutę. Prieš pasaulio pirmenybes D.Drogba patyrė traumą. Jam skilo alkūnės kaulas, tačiau futbolininkas ryžosi išbėgti į aikštę dar neišgijęs.

Rungtynių pabaigoje S.G.Erikssono auklėtiniai prirėmė portugalus prie jų vartų, tačiau įmušti įvarčio neįstengė. Portugalai tuo metu tik aklai gynėsi.

Antrose G grupės rungtynėse vakar vėlai vakare susitiko Brazilija ir po 44 metų pertraukos pasaulio čempionate rungtyniaujanti Šiaurės Korėjos rinktinė.

Dramblio Kaulo Krantas - Portugalija 0:0. Port Elizabetas, 37 034 žiūrovai. Teisėjas - Jorge Larrionda (Urugvajus).

Įspėjimai - Didier Zokora, Guy Demelis (Dramblio Kaulo Krantas), Cristiano Ronaldo (Portugalija).