G grupė: korėjiečiai tramdė brazilų sambą

2010 06 17 0:00
Brazilų glėbyje - pirmojo komandos įvarčio šiame čempionate autorius Maiconas (antras iš dešinės).

Daugkartiniams pasaulio čempionams Brazilijos futbolininkams teko gerokai paprakaituoti, kad per pirmąsias planetos pirmenybių rungtynes palaužtų ambicingą Šiaurės Korėjos rinktinę.

1958, 1962, 1970, 1994 ir 2002 metų pasaulio čempionai brazilai komunistinės Šiaurės Korėjos komandą įveikė tik 2:1. Korėjiečiai tik antrą kartą per šalies istoriją dalyvauja pasaulio pirmenybėse.

Lemtinga klaida.

Brazilija lyderiauja pasauliniame rinktinių reitinge, o Šiaurės Korėja užima tik 105 vietą. Sirgaliai tikėjosi, kad brazilai varžovus sudraskys į gabalus, ir spėliojo, kiek įvarčių jie įmuš.

Kaip ir tikėtasi, rungtynės prasidėjo brazilų atakomis, tačiau susitikimo favoritai susidūrė su puikiai organizuota kibia varžovų gynyba. Ji ir lėmė Šiaurės Korėjos rinktinės triumfą atrankos varžybose, nors per 14 rungtynių komanda įmušė tik 7 įvarčius.

Brazilija yra vyriausia šio pasaulio čempionato komanda (amžiaus vidurkis - 29 metai ir 3 mėnesiai), tačiau tai netrukdė jai be atvangos pulti azijiečių vartus.

Laikas bėgo, o įvarčiai nekrito. Maža to, korėjiečiai ir patys nevengė rengti išpuolių, nors juos organizavo labai kukliomis pajėgomis. Šiaurės Korėjos rinktinę vis garsiau ėmė palaikyti ne tik samdyti sirgaliai iš Kinijos, bet ir neutralūs žiūrovai Johanesburgo stadione "Ellis Park".

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, intriga vis didėjo. Tačiau ją sugriovė Šiaurės Korėjos rinktinės vartininko Ri Myong Guko klaida. 55 minutę jis užėmė netinkamą poziciją, paliko nesaugomą kairiąją vartų pusę, ir tuo pasinaudojęs brazilų gynėjas Maiconas iš aštraus kampo įmušė įvartį. Po praleisto įvarčio korėjiečiai buvo priversti daugiau atakuoti, taip jie apnuogino savo užnugarį. Brazilai suskubo tuo pasinaudoti - 72 minutę gavęs puikų Robinho perdavimą Elano akimirksniu aplenkė gynėją ir įmušė antrą įvartį - 2:0.

Vis dėlto Šiaurės Korėjai pavyko pelnyti įspūdingą garbės įvartį. 89 minutę Ji Yun Namas suklaidino kelis gynėjus ir pergudravo varžovų vartininką Julio Cesarą - 2:1.

Grandioziniai planai

"Esu labai laimingas, kad įmušiau įvartį į geriausios pasaulio komandos vartus, - džiaugėsi Ji Yun Namas. - Pirmą kėlinį žaidėme puikiai ir neleidome brazilams sukurti progų pelnyti įvartį, tačiau po pertraukos padarėme dvi apmaudžias klaidas, kurios ir nulėmė rungtynių baigtį."

1994 metų pasaulio čempionas, brazilų treneris Dunga pripažino, kad rungtynės buvo sunkios: "Žaidimas mane tenkino tik antrame kėlinyje. Iki tol mums nepavyko suderinti komandinių veiksmų ir greitai perdavinėti kamuolio. Be abejo, galime ir privalome žaisti dar geriau."

"Įvartis į brazilų vartus nuteikia maloniai. Žaidėjai kruopščiai laikėsi iš anksto numatyto žaidimo plano. Nors negalėjome laimėti, pasisėmėme labai naudingos patirties", - pripažino pralaimėjusiųjų treneris Kim Jong Hunas.

Per kitas jau vakar aprašytas G grupės rungtynes Dramblio Kaulo Kranto ir Portugalijos rinktinės sužaidė lygiosiomis - 0:0.

Kim Jong Hunas pareiškė, jog tikisi nugalėti šias rinktines ir patekti į atkrintamąsias varžybas. Jo tėvynainiai tai padarė 1966 metais Anglijoje vykusiame čempionate. Tuomet dabartiniam Šiaurės Korėjos rinktinės treneriui buvo vos 10 metų.

Brazilija - Šiaurės Korėja 2:1 (0:0). Johanesburgas, 54 331 žiūrovas. Teisėjas - Viktoras Kassai (Vengrija). Įvarčiai - Maiconas (55), Elano (72); Ji Yun Namas (89).