G. Titenis 200 m distancijoje kovos dėl vietos finale

2014 08 20 13:42
Giedrius Titenis Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Vokietijos sostinėje Berlyne surengtame Europos plaukimo čempionate antradienį iškovojęs bronzą 100 m plaukimo krūtine rungtyje Giedrius Titenis šį vakarą pusfinalyje tokiu pat būdu varžysis dvigubai ilgesnėje distancijoje.

Trečiadienio rytą 25-erių Giedrius Titenis per atrankos varžybas dėl vietos pusfinalyje kovojo antrame plaukime. Žilvino Ovsiuko auklėtinis tarp 8 plaukikų 200 m distanciją įveikė antras – 2:11,83, o bendrojoje įskaitoje tarp 37 sportininkų jo rezultatas buvo penktas. Tai anykštėnui garantavo vietą 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje, kuris numatytas šį vakarą 19.25 val. Lietuvos laiku. Kvalifikacijoje greičiau už G. Titenį plaukė vokietis Marco Kochas (2:09,11), britas Andrew Willis (2:09,91), rusas Ilja Chomenka (2:10,78) ir britas Rossas Murdochas (2:11,15).

2009 metais pasaulio čempionate Romoje (Italija) plaukdamas 200 m krūtine G. Titenis iškovojo bronzos medalį.

Kitas mūsų krašto plaukikas Igoris Kozlovskis šios rungties atrankoje plaukė ketvirtojoje grupėje, ten jis 200 m įveikė per 2:14,36 ir finišavo septintas, o bendrojoje įskaitoje užėmė 20 vietą ir į pusfinalininkų šešioliktuką nepateko, tačiau jei kuris plaukikas vakare atsisakytų plaukti, Igoris būtų pirmasis tarp atsarginių sportininkų.

Šį rytą startavo dar du Lietuvos plaukikai, tačiau į kitą etapą nė vienas nepateko. Eva Gliožerytė trečiadienį 100 m plaukimo nugara rungties atrankoje užėmė 37 poziciją (1:06,57), ji aplenkė tik dvi varžoves. Antrajame plaukime startavusi lietuvė finišavo paskutinė, aštunta. Kvalifikacinėse varžybose 100 m nugara greičiausiai plaukė gerai žinomos sportininkės: vengrė Katinka Hosszu (1:00,08), danė Mie Nielsen (1:00,13) ir britė Georgia Davies (1:00,32).

Vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje 28 vietą (26,47 sek.) tarp 40 dalyvių užėmė Gytis Stankevičius. Penktajame plaukime jis finišavo devintas tarp dešimties plaukikų. Bendrojoje įskaitoje geriausi rezultatai buvo Izraelio sportininko Guy Barnea, ruso Vladimiro Morozovo (abiejų laikas vienodas - 24,99 sek.) ir prancūzo Jeremy Stravius (25,04 sek.).